Yeni Facebook Grup Araçları Nasıl Farklar Getiriyor?

Yeni Facebook Grup Araçları Nasıl Farklar Getiriyor?

Yeni yıla girmeden önce yayın sistemini ve politikalarında bazı değişiklikler yapan Facebook, bir yandan da Facebook Grup Araçları kısmına yeni özellikler eklediğini açıkladı. Kısa süre önce yapılan duyurunun hemen ardından Facebook grup sisteminin daha başarılı bir hale geldiği de görüldü. Özellikle grup ve sayfa yöneticilerinin işini bir hayli kolaylaştıran güncellemeler, Facebook Grup Araçları içerisinde de çeşitlenme sağlanmış oldu. Sadece grup yöneticileri için değil, grup üyelerinin de birbirleriyle etkileşimleri için oldukça önemli olan geliştirmelere daha detaylı olarak bakalım.

Yeni Facebook Grup Araçları

Grup yöneticilerinin işini bir hayli kolaylaştıracak olan yeni araçlar kısmında ilk dikkati çeken detay, karşılama mesajları sistemi. Eski sistemde grup yöneticileri yeni üyelere tek tek karşılama mesajları için uğraşmak ve etiketleme sistemini kullanmak zorunda kalıyordu. Fakat Facebook Grup Araçları için yapılan güncelleme sonrasında, uygulamanın karşılama mesajlarında yeni üyeleri doğrudan etiketlemesi sağlanıyor. Yani grup yöneticileri sadece mesajı oluşturmak ile sınırlı kalabiliyor. Geri kalanını Facebook hallediyor. Yeni üyeleri kendiliğinden etiketleyen sistem şu an için kullanıma alınmış durumda.

Ayrıca yeni katılan grup üyelerinin etiketlemelerden otomatik olarak görüntülenmesi tek yenilik değil. Bunun dışında artık grubun üyelerine rozetler verilmekte. Facebook Grup Araçları içerisinde en büyük yeniliklerden biri olarak gösterilen rozet sisteminin, grup içerisinde düzeni daha iyi sağlayacağını da ekleyelim. Mesela grup liderleri için liderlik rozetinin verildiğini, yeni üye için yeni üye rozeti verildiğini göreceğiz. Bu şekilde kullanıcılar grup içerisinde çok daha etkileşimli bir kullanım oluşturulabilecek.

Facebook Grup Araçları

Bunun dışında grubun kurulmasından bu yana etkinlikleri, üye etkinliklerini ve grup gelişimlerini görmek mümkün olacak. Son olarak Facebook Grup Araçları içerisinde kısa profil bilgilerinin verildiğini belirtelim. Kullanıcılar istedikleri kullanıcıların üzerine gelerek grup üyeleri hakkında kısa bir profil bilgisi alabilecek.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Kısa bir profil gösterme ekranı sayesinde grup üyelerinin bilgisi öğrenilebilecek. Bunun dışında mini profil bilgisinin içerisinde kullanıcıların birbirlerine mesajlar göndermeleri ve daha detaylı kişi bilgilerinin yer aldığı profil sayfalarının görüntülemeleri de mümkün olacak. Facebook Grup Araçları sistemine getirilecek olan güncellemelerin yayınlandığını da ekleyelim.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir