Yeni Facebook Grup Araçları Nasıl Farklar Getiriyor?

Yeni Facebook Grup Araçları Nasıl Farklar Getiriyor?

Yeni yıla girmeden önce yayın sistemini ve politikalarında bazı değişiklikler yapan Facebook, bir yandan da Facebook Grup Araçları kısmına yeni özellikler eklediğini açıkladı. Kısa süre önce yapılan duyurunun hemen ardından Facebook grup sisteminin daha başarılı bir hale geldiği de görüldü. Özellikle grup ve sayfa yöneticilerinin işini bir hayli kolaylaştıran güncellemeler, Facebook Grup Araçları içerisinde de çeşitlenme sağlanmış oldu. Sadece grup yöneticileri için değil, grup üyelerinin de birbirleriyle etkileşimleri için oldukça önemli olan geliştirmelere daha detaylı olarak bakalım. Yeni Facebook Grup Araçları Nasıl Farklar Getiriyor? yazımıza yakından bakalım.

Facebook getirdiği yeniliklerle kullanıcıları kendisine daha çok bağlarken bir yandan da bünyesine yeni kullanıcılar katmaktadır. Dünya üzerinde en çok bilinen ve kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook, grup araçları kısmına yeni özellikler getirerek kullanıcılarını memnun ederek yeni kullanıcıların da bünyesine katılmasını sağlamıştır. Özellikle işletme sahipleri bu özellikleri öncelikli olarak kullanıp etkileşimlerinin artmasına katkı sağlamaktadırlar. Bu özellikle beraber grup üyeleri de artık birbirleri ile etkileşim halinde olabileceklerdir. Yapılan güncellemeye ait tüm detaylara aşağıdaki başlık üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yeni Facebook Grup Araçları

Grup yöneticilerinin işini bir hayli kolaylaştıracak olan yeni araçlar kısmında ilk dikkati çeken detay, karşılama mesajları sistemi. Eski sistemde grup yöneticileri yeni üyelere tek tek karşılama mesajları için uğraşmak ve etiketleme sistemini kullanmak zorunda kalıyordu. Fakat Facebook Grup Araçları için yapılan güncelleme sonrasında, uygulamanın karşılama mesajlarında yeni üyeleri doğrudan etiketlemesi sağlanıyor. Yani grup yöneticileri sadece mesajı oluşturmak ile sınırlı kalabiliyor. Geri kalanını Facebook hallediyor. Yeni üyeleri kendiliğinden etiketleyen sistem şu an için kullanıma alınmış durumda.

Ayrıca yeni katılan grup üyelerinin etiketlemelerden otomatik olarak görüntülenmesi tek yenilik değil. Bunun dışında artık grubun üyelerine rozetler verilmekte. Facebook Grup Araçları içerisinde en büyük yeniliklerden biri olarak gösterilen rozet sisteminin, grup içerisinde düzeni daha iyi sağlayacağını da ekleyelim. Mesela grup liderleri için liderlik rozetinin verildiğini, yeni üye için yeni üye rozeti verildiğini göreceğiz. Bu şekilde kullanıcılar grup içerisinde çok daha etkileşimli bir kullanım oluşturulabilecek.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Facebook Grup Araçları
Facebook Grup Araçları

Yeni Facebook Grup Araçları Nasıl Farklar Getiriyor?

Bunun dışında grubun kurulmasından bu yana etkinlikleri, üye etkinliklerini ve grup gelişimlerini görmek mümkün olacak. Son olarak Facebook Grup Araçları içerisinde kısa profil bilgilerinin verildiğini belirtelim. Kullanıcılar istedikleri kullanıcıların üzerine gelerek grup üyeleri hakkında kısa bir profil bilgisi alabilecek.

Kısa bir profil gösterme ekranı sayesinde grup üyelerinin bilgisi öğrenilebilecek. Bunun dışında mini profil bilgisinin içerisinde kullanıcıların birbirlerine mesajlar göndermeleri ve daha detaylı kişi bilgilerinin yer aldığı profil sayfalarının görüntülemeleri de mümkün olacak. Facebook Grup Araçları sistemine getirilecek olan güncellemelerin yayınlandığını da ekleyelim.

Yapılan değişiklik detaylarını tümüyle siz değerli okuyucularımıza aktardık. Umarım bu içerik sizler için faydalı olmuştur. Cevabını bulamadığınız herhangi bir soruda veya danışmak istediğiniz herhangi bir konuda, yorum kısmından bizlere ulaşarak danışabilirsiniz.

Facebook Grup araçları ne işe yarar?

Facebook gruplarını yöneten ve kullanan kişilerin bazı işlemlerini kolaylaştırmak ve düzene sokmak için grup araçları kullanılmaktadır.

Facebook Grup karşılama mesaj sistemi nedir?

Eski sistemde yöneticeler gruba katılan herkese tek tek karşılama mesajı atmak zorunda kalmaktaydı. Karşılama mesaj sistemi ile otomatik olarak yeni üyelere sabit karşılama mesajı mesajı Facebook tarafından gönderiliyor.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir