Yoast SEO ve All In One SEO Karşılaştırması

Yoast SEO ve All In One SEO Karşılaştırması

Özellikle WordPress için en iyisi olduğu ifade edilen Yoast SEO ve All in One SEO karşılaştırması birçok farklı parametre bağlamında yapılabilir. Popüler iki eklentiye dair etkilerin neler olduğu, nasıl kıyaslama unsurları kullanıldığına göre değişir. Peki, ikisi arasında nasıl farklar vardır ve hangisi daha iyi kazanımlar sunar?

All In One SEO Eklentisi

2007 yılından beri kullanılmakla beraber WordPress sitelerinde yaygın olan SEO eklentisidir. Başta XML site harita desteği sunmasıyla beraber Google Analytics desteği, Dahili API desteği, otomatik tarzda meta etiketi oluşturma imkanına sahip olması ayırt edici unsurlarındandır. WordPress performans ayarları noktasında da olanakları zengindir.

Yoast SEO Eklentisi

Okunabilirlik analizi gerçekleştirmesi, site içi SEO işlemlerinin daha fazla maddeleme bağlamında yapılması mümkündür. Odak anahtar kelime ile içerik arasında bağ kurulumu söz konusudur. Görsel anlamda başlık ve meta açıklamalarının nasıl görüleceğine bakılır. Yazının uzunluk-kısalık durumu, anahtar kelimenin ne sıklıkla kullanıldığı ve birçok analiz noktasında söz sahibidir.

yoast all in one seo

Yoast SEO ve All İn One SEO Karşılaştırması

  • Yeni başlayanlar açısından düşünüldüğünde sahip olduğu imkanları noktasında All In One SEO daha iyidir.
  • İyi bir ara yüz düşünüldüğünde Yoast SEO birkaç adım öne çıkar.
  • Gerek okunabilirlik durumu ve gerekse anahtar kelime alternatifleri çerçevesinde de Yoast SEO daha iyi performans sunmayı sürdürür.
  • İçerik okunabilirlik önemli değilse ve anahtar kelimelerde standart aramalar yeterli gelirse All In One SEO kullanılabilir.

All In One SEO Avantajları

Bazı hususlarda Yoast SEO All İn One SEO eklentisinin birkaç adım önündedir. Ancak bu durum genel çerçeve için geçerli değildir. Sahip olunan imkanların daha genişletilmesi, farklı aramaların yapılması, verilerin sunulması noktasında Yoast SEO kullanılabilir. Ayrıca içerik oluşturma özelinde hemen gerekli kurallara uygun hale getirilmesi noktasında da avantajları vardır. Ancak All in One SEO ile çok daha farklı avantajlar yakalanabilir. Bunların başında her içerik için başlık ve açıklama optimizasyonu geliştirilmesi gelir. Hiçbir zahmete girmeden bu işlemler eklenti üzerinden yapılır. XML site haritasının kolay oluşturulması ve buna ilave olarak Open Graph meta etiketi işlemi de söz konusudur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Churn Analizi Nedir?

Kapsamlı ayar açıklamaları ve yardım seçenekleri noktasında da All in One SEO Yoast SEO karşılaştırmasından güçlü çıkan taraftır. Keyword Settings kullanımı noktasında da kategori ve etiket durum farkları ortaya çıkar. Otomatik oluşturma sağlanırken yine performans kontrolleri de yapılmaktadır. Bellek limitinin ayarlanması, uygulama süresini düzenleme ve yeniden yazma durumlarının aktif hale getirilmesi mümkündür. Eklenti ve tema başlık ayarlarının geçersiz olma ihtimali ortadan kalkar. Sayfalama, etiketleme, arşivler kısımları noindex hale getirilebilir. Noindex ayarları kısmında tarih arşivleri, yazar arşivi, etiket arşivi, arama sayfası, 404 sayfası, numaralanmış sayfalar işaretlenebilir.

Feature Manager özelinde All in One SEO ile Yoast SEO karşılaştırması görülebilir. Var olan özel robots.txt dosyaları ve ayarları içe aktarma-dışa aktarma yapılabilir. Kötü botların engellenmesi noktasında da kullanılabilir. Yoast içerik ile var olan Keyword ve meta noktasında daha iyidir. Sundukları daha kapsamlı olurken halihazırda en çok kullanılan iki SEO eklentisi olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Yoast SEO Nedir?

Yoast SEO, wordpress sitelerinin kullanabileceği bir SEO eklentisidir. Bu eklenti sayesinde SEO ihtiyaçlarınızın birçoğunu kolayca karşılayabilirsiniz.

All in One SEO Nedir?

All in One SEO, wordpress siteleri için geliştirilmiş olan bir eklentidir. SEO çalışmalarınıza yön vermek ve sitenizi arama motorları adına optimize etmek için kullanabilirsiniz.

SEO Eklentileri Neden Önemlidir?

Web sitelerinize SEO eklentilerini dahil ederek, SEO işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde yürütebilirsiniz. Öneriler edinebilir ve eksiklerinizi gün yüzüne çıkarabilirsiniz.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir