YouTube Abone Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

YouTube Abone Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

Milyonlarca kullanıcıya ulaşmış olan YouTube, günümüzün en yaygın video izleme ve paylaşım platformlarından biri konumundadır. YouTube’daki rekabet ortamını düşündüğümüzde yayın hayatınızın ilk dönemlerinde dilediğiniz abone sayısına ulaşmanız bir hayli zordur. İşte YouTube abone sayısı gizleme bu noktada hızlı bir biçimde gerçekleştirebileceğiniz pratik bir çözündür. Nitekim yeni açtığınız bir YouTube kanalında abone sayılarının diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmesini istememeniz son derece doğal karşılanmalıdır. YouTube’da yayıncılarının bu isteğini dikkate alarak abonelerinizle ilgili bilgilerin gizlilik ayarlarında çeşitli değişiklikler yapmanıza olanak tanımaktadır. Yazımızın devamını okuyarak “YouTube abone sayısı gizleme işlemi nasıl yapılır?” detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

YouTube Abone Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

YouTube abone sayısı gizleme işlemini aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar;

  1. YouTube abone sayınızı gizleyebilmek için öncelikle YouTube hesabınızı kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapmalısınız.
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan profil resminin üzerine tıklayarak hızlı erişim menüsünü açın ve buradan YouTube Studio ibaresine tıklayın. Bu bağlantı sizi kanalınızın kontrol paneline yönlendirecektir.
  3. Kanal kontrol panelinin sol alt kısmında yer alan Ayarlar simgesine tıklayın.
  4. Ayarlar menüsünün sol tarafındaki şeritte yer alan sekmelerden Kanal sekmesine gelin.
  5. Kanal sekmesinin içinde bulunan Gelişmiş Ayarlar’ı seçin.
  6. Burada Abone sayısı şeklinde bir başlık bulacaksınız. Nitekim bu başlığın altında yer alan seçeneklerden biri de Kanalıma abone olan kullanıcıların sayısını göster şeklindedir. Kanalınızı ziyaret eden kullanıcılar abone sayınızı görüntüleyebildiği için bu ifade onaylı olması gerekmektedir. Bu onayı kaldırın ve Kaydet seçeneğine tıklayarak sayfadan çıkın. Bu işlemleri gerçekleştirmenizin ardından YouTube kanalınızın abone sayısı diğer kullanıcılar tarafından artık görüntülenemeyecektir.
  7. Bu işlemin ardından YouTube abone sayıları videolarınız altındaki Abone Ol kısmında da görünmez. Sizde bu işlemden sonra abone sayınızı göremeyeceksiniz bu nedenle abone gizleme işleminden sonra abone sayınızı görmek için şunları yapmalısınız. YouTube Studio içerisinde yer alan kanal kontrol panelini kullanmalısınız.
youtube abone sayısı gizleme

YouTube Abone ve Beğenileri Gizleme

Pek çok kullanıcı YouTube abone sayılarını gizlemekle abonelikleri gizlemeyi birbirine karıştırmaktadır. Nitekim kavramların benzerliği göz önüne alındığında bu karışıklığı pek de şaşırtıcı bulmamak gerekir. Ancak YouTube abone sayılarını gizleme işlemi kanalınıza abone olan kişi sayısını diğer kullanıcılardan gizlemenizi sağlar. Buna karşılık abone ve beğenileri gizlemekse sizin abone olduğunuz kanalları ve beğendiğiniz videoları diğer kullanıcılardan gizlemek anlamına gelir. Bu işlem için şu adımları takip etmeniz gerekir.

  1. Sağ üst köşedeki profil resminizin olduğu bölümüne gidin ve buradan Ayarlar menüsüne tıklayın.
  2. Karşınıza gelen ekranın sol tarafındaki şerit üzerinde birden çok sekme bulunur. Bunlar arasından Gizlilik sekmesine gidin.
  3. Gizlilik sekmesi içerisinde yer alan Oynatma Listeleri ve Abonelikler başlığı altındaki Tüm aboneliklerimi gizli tut ve Kayıtlı tüm oynatma listelerim gizli kalsın ibarelerinin yanında bulunan işareti aktif hale getirin. Bu işlemi yaptıktan sonra YouTube kanalınızın abonelik ve beğeni işlemlerini kanalınızı ziyaret eden kullanıcılar göremez. Ayrıca sitemiz üzerinden Youtube kanal doğrulama işlemleri hakkında kapsamlı bilgi alabilirsiniz.
YouTube abone sayısı gizleme nedir?

YouTube üzerinden çeşitli ayarlar yaparak abone sayısını gizleyebilirsiniz. Bu işlemlerde YouTube abone sayınızı gizleyebilirsiniz.

YouTube abone sayısı gizleme nasıl yapılır?

YouTube hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede profil resminize tıklayarak hızlı erişim menüsünü açın. Ardından YouTube Studio’ya tıklayarak Ayarlar> Kanal> Gelişmiş ayarlar> Abone sayısı> Kanalıma abone olan kullanıcıların sayısını göster seçeneklerinden onayı kaldırarak kaydedin.

YouTube beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır?

YouTube beğeni sayısını gizlemek için şu işlem adımlarını takip edebilirsiniz. Ayarlar> Gizlilik> Oynatma Listeleri ve Abonelikler> Tüm aboneliklerimi gizli tut ve kayıtlı oynatma listelerim gizli kalsın seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz.

Youtube kanalımı nasıl gizlerim?

Youtube Studio uygulamasını açıp ayarlara gidin kanal için gelişmiş ayarlar kısmını seçin daha sonra Youtube içeriğini kaldır seçeneğine tıklayın ve en son olarak içeriğimi gizlemek istiyorum seçeneğine tıklayın böylelikle kanalınızı gizleyebilirsiniz.

Youtube abone sayımı gizleyemiyorum ne yapmam lazım?

Uygulamayı yeniden başlatmayı deneyin eğer sorun hala çözülmüyorsa uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin güncelleştirmede bir hata olmuş olabilir, eğer sorun devam ediyorsa Youtube yardıma ulaşmayı deneyin.

Youtube Yardım’a nereden ulaşabilirim?

support.google.com/youtube/ adresinden Youtube’a sorununuzu bildirebilir yardım isteyebilirsiniz.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 46 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir