İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

YouTube Backlink

Çeşitli link alımları seçeneklerinden bir tanesi olan Youtube Backlink çokça önemli olmakla beraber farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir. Site dışı SEO işlemi olmakla tanıtım ve aynı zamanda trafik yoğunluğu elde edilmesin adına yapılanlardandır. Paylaşım sitesinden alınan bağlantıları ifade ederken videoların açıklama kısmında web sayfasının bağlantısı bulunarak işlemler gerçekleşir. Özellikle normal aramalara kıyasla çok daha verimli olmasından ötürü tercih edilmesi bu işlemlerin önemi de birkaç kat artırmaktadır. Sıradanlıktan kurtulmak isteyenler için iyi bir alternatif olurken bilindiği gibi Youtube en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinin başında gelir. Peki, tüm bu hususlara bakılarak Youtube Backlink nasıl alınır sorusuna yanıt arayalım.

Youtube Backlink Nasıl Alınır?

Google üzerinden aramaların ardından ikinci sırada Youtube gelirken en çok aylık ve yıllık bazda aramaya sahiptir. Bu tarz video paylaşım sitelerinin arama motorları tarafından çokça önemli bulunmasının başlıca nedeni budur. Bundan ötürü mutlaka site özelinde backlink söz konusu olduğunda kaynaklar arasında değerlendirilmelidir. Arama motorlarında sitenin daha hızlı yükselebilmesi adına Youtube backlink nedir sorusunun bilinmesi şarttır. Var olan çeşitli kanallardaki videolara link oluşturma anlamına gelir. Burada videolar belirli bir başlığa ve açıklamaya sahiptir. Açıklama kısmında web sayfasının linkinin eklenmesiyle video üzerinden siteye geçişler yapılması sağlanır, ücretsiz backlink alma çeşitlerinden biridir. Var olan Youtube Backlink nasıl alınır sorusuna ilişkin birtakım hususlarda kendisini gösterir.

Youtube Backlink Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Doğrudan Youtube kanalı açarak da videolar ekleyerek daha düzenli bir Youtube Backlinkler söz konusu olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki belirli bir düzen içinde yapılması gereken işlemlerde çok aşırı kaçmak zararlı olabilir. Ondan dolayı değerlendirilecek olursa haftalık maksimum 5 ya da 6 video iyidir. Çok kısa olmayacak şekilde videolar oluşturulmalıdır. Bu videoların oluşturulması sırasında anahtar kelime kullanımı, başlıkların ilgi çekici tarzda olması ve gerekli etiketlemenin yapılması önemlidir. SEO denilince olması gereken özellikleri taşıması daha çok yararı da sağlar. Video açıklama kısmına ise web sitesinin çeşitli sayfalarına dair linkler eklenebilir. Çok fazla video yüklenmesi ya da onlarca sayfa linkinin bulunması ise doğal Youtube Backlink olmasını ortadan kaldırma riskine sahiptir. Düzeyli bir şekilde birkaç tane link olması daha iyidir.

Youtube Backlink Avantajları Nelerdir?

 • Web sitesinin Youtube kullanıcıları tarafından görülme ihtimali oluşur.
 • En çok tercih edilen sosyal medya platformlarından birisinden çok ciddi düzeyde trafik alınır.
 • Hiçbir ücret durumu olmaksızın siteye dair tanıtımlar yapılırken organik işlemlerle kullanıcı sayısı arttırılır.
 • Siteye dair tanıtım durumu oluşurken videoların kalıcı olması, devamlı bulunmaları ve izlenebilir olmaları da düzenli bir şekilde ziyaretçi kazanılmasını mümkün kılar.

Youtube Backlink Değerlendirme

Kolaylıkla video içerikleriyle gerçekleştirilen hazır Youtube Backlinks durumları da vardır. Buna ilave olarak çeşitli sayfaların daha geniş kitleler tarafından görülebilmesi, fikir vermesi bakımından önemlidir. Siteye giriş yapan kullanıcıların hangi sayfalarda dolaştığı, kaç dakika sitede kaldığı, sitede hangi işlemleri gerçekleştirdiği veya baktığı ürünlerin hangileri olduğu sorularına eklentiler kullanılarak yanıt verilebilir. Önemli bir SEO işlemi olan Youtube Backlinklerin kazanımlarından sizlerde yararlanabilirsiniz.

InstaTakipçi olarak sizlere sunduğumuz Backlink Paketleri hizmetimizi sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz!

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Web adresleriniz için yüksek değerlere sahip sitelerden geri bağlantılar elde etmek, arama motorları tarafından sitenizin popüler olarak görülmesini sağlar. Bu sayede sıralama yükselmenize ve ön plana çıkmanıza olanak tanır.

Youtube Backlink, youtube kanalınız ya da videolarınız için belirli anahtar kelimeler ile geri bağlantılar oluşturulmasıdır. Bu sayede kanalınız ve videolarınız kullanıcılar açısından daha görünür olacaktır.

Youtube üzerinde sıralamalar ilk olarak alaka düzeylerine göre belirlenmektedir. Ayrıca beğeni ve izlenme sayıları da sıralamaları doğrudan etkiler. Backlink alımı sayesinde alaka düzeyinizi arttırabilir ve sıralama iyileşmesi yaşayabilirsiniz.

Geri bağlantı, bir internet sitesi adresinin başka bir internet sitesine link verilmesi olarak tanımlanabilir

Geri bağlantılar doğru ve planlı yağılmadığı taktirde oldukça zararlı bir durum olabilir. Fakat planlı ve doğru yapıldığında site trafiğinizi arttırır ve marka bilinirliğinizi arttırır.

Doğal backlink, backlink paketleri almadan elde etmeyi başardığınız backlinkleri ifade ediyor. Kısacası, aldığınız backlinki tıklayan bir ziyaretçi, sitenize geldikten sonra herhangi bir kandırılma hissi yaşamaması ve gerçekten o backlinki hakettiğinize inanmasıdır.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
YouTube Backlink Hakkında 4 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 22 Ortalama: 5 )

4 yorum

 1. Erdi yıldız
  Erdi yıldız

  Youtube Backlink nasıl alınır adlı yazınızı okudum. Bu tarz faydalı içerikleri paylaştığınız için teşekkürler..

  • Ezgi Tunç
   Ezgi Tunç

   Çok teşekkür ederiz. Backlink hakkındaki diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

 2. yağmur cavadlı
  yağmur cavadlı

  YouTube backlink bize ne avantajlar sağlar.

  • Ezgi Tunç
   Ezgi Tunç

   YouTube backlink, YouTube üzerinde daha çok görünmenize yardımcı olur ve trafiğinizi arttırır. Ücretsiz bir şekilde sitenizin reklamını YouTube backlink ile yaparak düzenli ziyaretçi akışı sağlayabilirsiniz.