Youtube Backlink

Youtube Backlink

Çeşitli link alımları seçeneklerinden bir tanesi olan Youtube Backlink çokça önemli olmakla beraber farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir. Site dışı SEO işlemi olmakla tanıtım ve aynı zamanda trafik yoğunluğu elde edilmesin adına yapılanlardandır. Paylaşım sitesinden alınan bağlantıları ifade ederken videoların açıklama kısmında web sayfasının bağlantısı bulunarak işlemler gerçekleşir. Özellikle normal aramalara kıyasla çok daha verimli olmasından ötürü tercih edilmesi bu işlemlerin önemi de birkaç kat artırmaktadır. Sıradanlıktan kurtulmak isteyenler için iyi bir alternatif olurken bilindiği gibi Youtube en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinin başında gelir. Peki, tüm bu hususlara bakılarak Youtube Backlink nasıl alınır sorusuna yanıt arayalım.

Youtube Backlink Nasıl Alınır?

Google üzerinden aramaların ardından ikinci sırada Youtube gelirken en çok aylık ve yıllık bazda aramaya sahiptir. Bu tarz video paylaşım sitelerinin arama motorları tarafından çokça önemli bulunmasının başlıca nedeni budur. Bundan ötürü mutlaka site özelinde backlink söz konusu olduğunda kaynaklar arasında değerlendirilmelidir. Arama motorlarında sitenin daha hızlı yükselebilmesi adına Youtube backlink nedir sorusunun bilinmesi şarttır. Var olan çeşitli kanallardaki videolara link oluşturma anlamına gelir. Burada videolar belirli bir başlığa ve açıklamaya sahiptir. Açıklama kısmında web sayfasının linkinin eklenmesiyle video üzerinden siteye geçişler yapılması sağlanır. Var olan Youtube Backlink nasıl alınır sorusuna ilişkin birtakım hususlarda kendisini gösterir.

youtube backlink

Youtube Backlink Hususları

Doğrudan Youtube kanalı açarak da videolar ekleyerek daha düzenli bir Youtube Backlinkler söz konusu olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki belirli bir düzen içinde yapılması gereken işlemlerde çok aşırı kaçmak zararlı olabilir. Ondan dolayı değerlendirilecek olursa haftalık maksimum 5 ya da 6 video iyidir. Çok kısa olmayacak şekilde videolar oluşturulmalıdır. Bu videoların oluşturulması sırasında anahtar kelime kullanımı, başlıkların ilgi çekici tarzda olması ve gerekli etiketlemenin yapılması önemlidir. SEO denilince olması gereken özellikleri taşıması daha çok yararı da sağlar. Video açıklama kısmına ise web sitesinin çeşitli sayfalarına dair linkler eklenebilir. Çok fazla video yüklenmesi ya da onlarca sayfa linkinin bulunması ise doğal Youtube Backlink olmasını ortadan kaldırma riskine sahiptir. Düzeyli bir şekilde birkaç tane link olması daha iyidir.

Youtube Backlink Avantajları

  • Web sitesinin Youtube kullanıcıları tarafından görülme ihtimali oluşur.
  • En çok tercih edilen sosyal medya platformlarından birisinden çok ciddi düzeyde trafik alınır.
  • Hiçbir ücret durumu olmaksızın siteye dair tanıtımlar yapılırken organik işlemlerle kullanıcı sayısı arttırılır.
  • Siteye dair tanıtım durumu oluşurken videoların kalıcı olması, devamlı bulunmaları ve izlenebilir olmaları da düzenli bir şekilde ziyaretçi kazanılmasını mümkün kılar.

Youtube Backlink Değerlendirme

Kolaylıkla video içerikleriyle gerçekleştirilen hazır Youtube Backlinks durumları da vardır. Buna ilave olarak çeşitli sayfaların daha geniş kitleler tarafından görülebilmesi, fikir vermesi bakımından önemlidir. Siteye giriş yapan kullanıcıların hangi sayfalarda dolaştığı, kaç dakika sitede kaldığı, sitede hangi işlemleri gerçekleştirdiği veya baktığı ürünlerin hangileri olduğu sorularına eklentiler kullanılarak yanıt verilebilir. Önemli bir SEO işlemi olan Youtube Backlinklerin kazanımlarından sizlerde yararlanabilirsiniz.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Backlink Neden Önemlidir?

Web adresleriniz için yüksek değerlere sahip sitelerden geri bağlantılar elde etmek, arama motorları tarafından sitenizin popüler olarak görülmesini sağlar. Bu sayede sıralama yükselmenize ve ön plana çıkmanıza olanak tanır.

Youtube Backlink Nedir?

Youtube Backlink, youtube kanalınız ya da videolarınız için belirli anahtar kelimeler ile geri bağlantılar oluşturulmasıdır. Bu sayede kanalınız ve videolarınız kullanıcılar açısından daha görünür olacaktır.

Youtube Sıralamaları Nasıl Belirlenir?

Youtube üzerinde sıralamalar ilk olarak alaka düzeylerine göre belirlenmektedir. Ayrıca beğeni ve izlenme sayıları da sıralamaları doğrudan etkiler. Backlink alımı sayesinde alaka düzeyinizi arttırabilir ve sıralama iyileşmesi yaşayabilirsiniz.

Backlink nedir nasıl yapılır?

Backlink, bir internet sitesi adresinin başka bir internet sitesine link verilmesi olarak tanımlanabilir

Backlink zararlı mıdır?

Backlink doğru ve planlı yağılmadığı taktirde oldukça zararlı bir durum olabilir. Fakat planlı ve doğru yapıldığında site trafiğinizi arttırır ve marka bilinirliğinizi arttırır.

Doğal backlink nedir?

Doğal backlink, backlink paketleri almadan elde etmeyi başardığınız backlinkleri ifade ediyor. Kısacası, aldığınız backlinki tıklayan bir ziyaretçi, sitenize geldikten sonra herhangi bir kandırılma hissi yaşamaması ve gerçekten o backlinki hakettiğinize inanmasıdır.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir