Youtube Filtreleme

Youtube Filtreleme

14 Şubat 2005 yılında Kaliforniya’da kurulan Youtube, o günden bu güne kadar herkes tarafından kullanılan uygulamaların başında gelmektedir. Kullanmayan kişi sayısı çok az olsa da ismini duymayan kişilere rastlamanız neredeyse imkânsızdır. İşte bu kadar yaygın bir şekilde kullanılan uygulamada kimi zaman filtreleme özelliğine ihtiyaç duyarsınız. İçerisinde yetişkinler içinde içerikler barındırabilen videolardan ve daha pek çok konudan bu şekilde kurtulabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Youtube filtreleme özelliğinden bahsedeceğiz.

Youtube, ilginç bir şekilde yaptığı çalışmalarla birlikte son derece profesyonel bir şekilde kullanıcılarına hizmet vermektedir. Çok sayıda erişim alabilmeniz içinse sizlere hatırı sayılır miktarlarda para dahi dağıtmaktadır. Hatta hayatımıza Youtuber kelimesi de bu sayede girmiştir.

Dünyada en yaygın şekilde kullanılan uygulamaların başında gelen Youtube ile birlikte kimi zaman çocuklarınızla kimi zamansa aradığınız bazı kriterlere göre filtreleme yapmak isteyebilirsiniz. Bu filtreli kullanmak oldukça kolaydır. İşte bu zamanlarda sizlere yardımcı olması için bu yazımızı kaleme aldık.

Youtube Filtreleme Özelliği

Dünyanın en çok kullanılan sosyal platformlardan bir tanesi olan Youtube’yi daha güvenilir bir şekilde izlemeniz için sizlere filtreleme özelliğinden bahsetmek istiyorum. Çünkü bu özellik sayesinde hem çocuklarınız hem de sizler daha iyi bir izleme olanağına kavuşuyorsunuz. Youtube içerik filtreleme özelliği ile birlikte sizlere harika birkaç tane özellik sunmaktadır. Bu özellikler:

  • +18 içerikler sizin karşınıza çıkmaz.
  • Dilerseniz 4 dakikadan uzun veya daha kısa videoları görebilirsiniz.
  • Kategori filtreleme özelliniz bulunur.
  • Sıralama gibi sizlere pek çok kriterler sunabilir.
  • Yükleme tarihi ile ilgili en yeni videoları karşınıza çıkartabilir.
  • Videoların özelliklerini, kalitesini ve 4D, HD, HDR gibi seçeneklerde arama yapmanıza olanak tanır.

Youtube gibi hem ülkemizde hemde dünyada yaygın bir şekilde kullanılan uygulamadan aynı zamanda para kazanmanızda son derece mümkündür. Uygulama içerisinde bulunan gelişmiş filtreleme özelliği ile birlikte son derece profesyonel bir şekilde video izleme şansınızda bulunmaktadır. (Youtube Destek)

youtube filtreleme

Youtube Video Filtreleme

Dünyanın en çok video izlenen uygulaması olan Youtube, filtreleme özelliği ile birlikte hem size hem de çocuklara yönelik pek çok avantaj sağlamıştır. Dilerseniz bunlardan biraz bahsedelim.

  • Karşınıza istemediğiniz videolar çıkmaz.
  • Karşınıza ayarlarınız ile birlikte sadece uzun veya kısa videolar çıkar.
  • En güncel, yeni yüklenmiş gibi video seçenekleri ile yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Youtube video filtreleme sayesinde sizlerde pek çok konuda büyük avantajlar yakalarsınız. Özellikle insanların yapmayı en çok sevdikleri boş vakit değerlendirme konusunda burada izleyeceğiniz ilginç, komik ve kısa kesitlerle hazırlanan videolarla canınızın sıkıntısını dahi girebilirsiniz. Dünya çapında milyonlarca üyesi bulunan bu uygulamanın avantajlarından herkes gibi sizlerde ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Youtube ile halen tanışmadıysanız artık tanışma vaktiniz gelmiş demektir.

Çocuklara Özel Videolar Paylaşılabilir mi?

Videolarınızı paylaşmadan önce seçenekler kısmından, “Çocuklara Özel İçerik” seçeneğini aktif edebilirsiniz.

Yetişkin İçerik Nedir?

Yetişkin içerik çocuklar için uygun olmayan ve +18 etiketi ile paylaşılmak zorunda olan youtube içerikleridir.

Reklamları İle Gelir Elde Edebilir miyim?

Youtube reklamları ile etkileşim oranınıza paralel olacak şekilde gelir elde edebilirsiniz.

Youtube Beğeni Sayısı Önemli mi?

Youtube beğeni sayılarınız, kanalınızın öne çıkması ve daha fazla etkileşim kazanması adına çok önemli bir etkendir.

Youtube Kategori Filtreleme Özelliği Var mı?

Youtube kısıtlama seçenekleri arasında kategori filtreleme özelliği de kullanılabilmektedir.

Youtube Ne Zaman Kuruldu?

Youtube sosyal medya hizmetleri 2005 yılında Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde kurulmuştur.

Twitch Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 23 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir