İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Youtube Filtreleme

14 Şubat 2005 yılında Kaliforniya’da kurulan Youtube, o günden bu güne kadar herkes tarafından kullanılan uygulamaların başında gelmektedir. Kullanmayan kişi sayısı çok az olsa da ismini duymayan kişilere rastlamanız neredeyse imkânsızdır. İşte bu kadar yaygın bir şekilde kullanılan uygulamada kimi zaman filtreleme özelliğine ihtiyaç duyarsınız. İçerisinde yetişkinler içinde içerikler barındırabilen videolardan ve daha pek çok konudan bu şekilde kurtulabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Youtube filtreleme özelliğinden bahsedeceğiz.

Youtube, ilginç bir şekilde yaptığı çalışmalarla birlikte son derece profesyonel bir şekilde kullanıcılarına hizmet vermektedir. Çok sayıda erişim alabilmeniz içinse sizlere hatırı sayılır miktarlarda para dahi dağıtmaktadır. Hatta hayatımıza Youtuber kelimesi de bu sayede girmiştir.

Dünyada en yaygın şekilde kullanılan uygulamaların başında gelen Youtube ile birlikte kimi zaman çocuklarınızla kimi zamansa aradığınız bazı kriterlere göre filtreleme yapmak isteyebilirsiniz. Bu filtreli kullanmak oldukça kolaydır. İşte bu zamanlarda sizlere yardımcı olması için bu yazımızı kaleme aldık.

Youtube Filtreleme Özelliği

Dünyanın en çok kullanılan sosyal platformlardan bir tanesi olan Youtube’yi daha güvenilir bir şekilde izlemeniz için sizlere filtreleme özelliğinden bahsetmek istiyorum. Çünkü bu özellik sayesinde hem çocuklarınız hem de sizler daha iyi bir izleme olanağına kavuşuyorsunuz. Youtube içerik filtreleme özelliği ile birlikte sizlere harika birkaç tane özellik sunmaktadır. Bu özellikler:

 • +18 içerikler sizin karşınıza çıkmaz.
 • Dilerseniz 4 dakikadan uzun veya daha kısa videoları görebilirsiniz.
 • Kategori filtreleme özelliniz bulunur.
 • Sıralama gibi sizlere pek çok kriterler sunabilir.
 • Yükleme tarihi ile ilgili en yeni videoları karşınıza çıkartabilir.
 • Videoların özelliklerini, kalitesini ve 4D, HD, HDR gibi seçeneklerde arama yapmanıza olanak tanır.

Youtube gibi hem ülkemizde hem de dünyada yaygın bir şekilde kullanılan uygulamadan aynı zamanda para kazanmanızda son derece mümkündür. Uygulama içerisinde bulunan gelişmiş filtreleme özelliği ile birlikte son derece profesyonel bir şekilde video izleme şansınızda bulunmaktadır. (Youtube Destek)

Youtube Video Filtreleme

Dünyanın en çok video izlenen uygulaması olan Youtube, filtreleme özelliği ile birlikte hem size hem de çocuklara yönelik pek çok avantaj sağlamıştır. Dilerseniz bunlardan biraz bahsedelim.

 • Karşınıza istemediğiniz videolar çıkmaz.
 • Karşınıza ayarlarınız ile birlikte sadece uzun veya kısa videolar çıkar.
 • En güncel, yeni yüklenmiş gibi video seçenekleri ile yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
YouTube Yorum Geçmişi Görüntüleme Nasıl Yapılır?
YouTube Yorum Geçmişi Görüntüleme Nasıl Yapılır?

YouTube, dünyada on milyonlarca izleyicinin ve birçok içerik üreticisinin bir arada olduğu çok büyük ve oldukça sık kullanılan bir platformdur. Bu pla...

YouTube Yardım Merkezi
YouTube Yardım Merkezi

Video paylaşımı platformları arasında önde gelen plarformlardan YouTube, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Her gün milyarlarca kullanıcının video y...

Youtube video filtreleme sayesinde sizlerde pek çok konuda büyük avantajlar yakalarsınız. Özellikle insanların yapmayı en çok sevdikleri boş vakit değerlendirme konusunda burada izleyeceğiniz ilginç, komik ve kısa kesitlerle hazırlanan videolarla canınızın sıkıntısını dahi girebilirsiniz. Dünya çapında milyonlarca üyesi bulunan bu uygulamanın avantajlarından herkes gibi sizlerde ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Youtube ile halen tanışmadıysanız artık tanışma vaktiniz gelmiş demektir.

YouTube Abone Satın Al ve YouTube İzlenme Satın Al hizmetlerimiz için ilgili linklere tıklayabilirsiniz!

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Videolarınızı paylaşmadan önce seçenekler kısmından, “Çocuklara Özel İçerik” seçeneğini aktif edebilirsiniz.

Yetişkin içerik çocuklar için uygun olmayan ve +18 etiketi ile paylaşılmak zorunda olan youtube içerikleridir.

Youtube reklamları ile etkileşim oranınıza paralel olacak şekilde gelir elde edebilirsiniz.

Youtube beğeni sayılarınız, kanalınızın öne çıkması ve daha fazla etkileşim kazanması adına çok önemli bir etkendir.

Youtube kısıtlama seçenekleri arasında kategori filtreleme özelliği de kullanılabilmektedir.

Youtube sosyal medya hizmetleri 2005 yılında Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde kurulmuştur.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Youtube Filtreleme Hakkında 2 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 23 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. İsmail onaran
  İsmail onaran

  Youtube Kategori Filtreleme Özelliği Var mı?

 2. erdal gözetlik
  erdal gözetlik

  Youtube Filtreleme hakkında ki yazınızı oldukça yararlı buldum. Teşekkürler Enes Bey..