Youtube Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

Youtube Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

Dünyanın en büyük video sitesi olan Youtube, kullanıcı sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Bu da kötü niyetli veya şaka amacı olan kişilerin Youtube hesap çalma yöntemlerine yönelmesine neden oluyor. Kötü niyetli kişiler diğer kullanıcıların kanallarına zarar verme ya da benzer amaçlar içerisinde olurken şaka amacı taşıyan kişiler ise arkadaşlarına farklı bir sürpriz hazırlamak için bunu yapıyor.

Youtube Nedir?youtube hesap calma

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte yaygınlaşan sitelerden bir tanesi olan Youtube bir video sitesidir. Fakat dünyanın en büyüğü olmasından dolayı gün için on milyonlarca insan bu siteyi ziyaret etmekte ve buradaki videoları izlemektedir. Bunun dışında Youtube, kullanıcılarına içerik üretme fırsatı da vermiştir. Yani kullanıcılar, buraya istedikleri videoları ekleyebilirler ki bu durum sitede ciddi bir yenilenme olmasına neden olmaktadır.

Sürekli yeni videoların eklenmesi, sitenin kullanıcı sayısını arttırmakta ve bu da Youtube’un işine gelmektedir. Bundan dolayı da Youtube, buraya video ekleyerek belli sayıda izlenmeyi başaran kullanıcılara ödeme yapar. Bu bir anlamda teşviktir. Bu teşvik oldukça başarılı olmuş ve yeni bir meslek doğmuştur. Ülkemizde de çok sayıda kişi buradan gelir elde eder. Youtube hesap çalma da bundan dolayı daha ilgi çekici hale gelmiştir.

Youtube Hesap Oluşturma

Hesap çalma hakkında bilgi vermeden önce kullanıcıların Youtube hesaplarının nasıl açıldığını bilmesi gerekiyor. Böylece, yapılacak olan şifre kırma işlemi çok daha net bir şekilde anlaşılacaktır.

Youtube’da hesap açılması için öncelikle Google’da hesap açılması gerekiyor. Bunun için ise bir mail hesabı almak yeterlidir. Daha sonra ise Youtube’a giriş yapılır ve sağ üst köşede yer alan “Oturum aç” butonuna basılarak hesap açılır. Hesaba girişte açılan Google hesabı kullanılır.

Youtube Hesap Çalma Nedir?

Hesap çalma denilen olay aslında yukarıda bahsedilen Google hesabının çalınmasıdır. Bu işlem ise öyle dışarıdan göründüğü gibi kolay değildir. Google, dünyanın en büyük teknoloji devlerinden bir tanesidir ve her geçen gün daha da büyümektedir. Bu kadar büyük bir şirketin ise güvenlik konusuna ne kadar önem vereceği herkesin malumu. Dolayısıyla da buradan hesap çalmak imkansız değilse de çok zordur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Hesap çalınması, hesabın kontrolünün tamamen ele geçirilmesi anlamına da gelir. Bu aşamadan sonra hesapta yer alan videolar silinebilir ya da benzer işlemler yapılabilir. Yukarıda da belirtildiği gibi bu işlem şaka amaçlı yapılır ve hesaplara zarar verilmez ise herhangi bir sorun olmaz. Fakat kötü niyetli bir şekilde yapılıp hesaba zarar verildiğinde mahkemelik olma durumu vardır.

Youtube Hesap Çalma Nasıl Yapılır? Yöntemleri Nelerdir?

Youtube hesap çalma için kullanılacak farklı yöntemler vardır. Söz konusu yöntemlerin tamamı kullanıcı hatasına dayanmaktadır. Yani Google tarafından bırakılan bir açık yoktur ya da varsa dahi şimdiye tespit edilememiştir. Bundan dolayı da hesap çalmak için mutlak surette kullanıcıların bıraktıkları açıklar üzerine işlemler yapılır. Aşağıda bu yöntemler ve bunlara ait bir takım açıklamalar yer almaktadır.

Şifre Kırma Programları: İnternette Youtube hesap çalma programları ya da uygulamaları diye arama yapıldığında kullanıcıların karşısına farklı programların çıktığı görülecektir. Bu programların bir kısmı ücretsiz bir kısmı ise ücretlidir.

Kullanıcıların bilmesi gereken farklı hususlar vardır ve bunların başında kimse bedava program vermez bulunur. Eğer bir program bedava ise orada farklı bir durum vardır. Yani programın sahibi kullanıcıların bunu indirmesini ve kurmasını istiyordur ki bunun da tek açıklaması virüstür. Bu tür ücretsiz programlar genelde virüslü olur ve kullanıcıların bazı bilgilerini çalma amacı güder. Ava giderken avlanmamak için bu hususa dikkat edilmesi gerekir.

Paralı olan programlarda ise virüs olayı biraz daha azdır. Fakat tamamen güven olmak için lisanslı virüs programı kullanılması gerekir. Paralı olan programlar, şifre denemeleri yapar ve bunu belli bir algoritmaya göre gerçekleştirir. Dolayısıyla da teoride bu programların şifreleri bulması mümkündür. Lakin şifreler uzun ve içerisinde farklı karakterler var ise bunların yapılması yılları alacaktır ki bu da pratikte mümkün olmadığı anlamına gelecektir. Bu da söz konusu programların sadece zayıf şifrelerde işe yaradığı anlamına gelir ki bu işlemler bile haftalar sürebilir. Youtube hesap çalma işleminin o kadar da kolay olmadığı buradan da anlaşılabilir.

Deneme Yanılma: Hesap çalmak için kullanılacak yöntemlerden bir tanesi de deneme yanılmadır. Deneme yanılma yönteminde kullanıcıların tercih edebileceği şifreler tahmin edilerek bulunmaya çalışılır. Bu yöntemin başarı oranının oldukça düşük olduğunu belirtmek gerekiyor. Fakat bazen oldukça kısa sürede sonuç vermesi ile bilinir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Influencer Marketing

Telefona ya da Mail Adresine Giriş Yapabilme: Youtube hesaplarının ele geçirilmesi için mail adresine ihtiyaç vardır. Bu da şifremi unuttum denilerek yapılabilir. Bu işlem için ise kullanıcının ya telefonuna sahip olunması ya da güvenlik için kullanılan ikinci mail adresine giriş yapılması gerekir. Bu da çok zordur. Kullanıcılar sadece tanıdıklarının telefonlarını alabilecekleri için bu yöntemin farklı birisine uygulanması neredeyse imkansızdır. Dolayısıyla bu yöntemin sadece tanıdıklar için kullanılabileceğini söylemek mümkündür.

Youtube Hesap Çalma Hakkında Genel Değerlendirme

Yukarıda bir dizi yöntem anlatılmıştır. Bu yöntemler dikkate alındığında Youtube hesap çalma işleminin sanıldığı kadar kolay olmadığı rahatlıkla anlaşılıyor. Bundan dolayı kullanıcıların hesap çalma iddiasında olan program ya da uygulamalara güvenerek indirmemeleri gerekiyor. Bunların temel amacı kullanıcıların bilgilerini çalmaktır.

Bu anlatılan konulardan kullanıcıların hesaplarını çaldırmamaları için dikkat etmesi gereken hususları da çıkarması gerekiyor. Bu hususların başında hesaplar için kullanılan şifrelerin uzun ve içerisinde farklı karakterlerin olması gerektiği geliyor. Ayrıca kullanıcılar şifrelerini üçüncü kişilerle paylaşmaması ve farklı bir yere yazmaması gerekiyor.

Youtube Hesap Çalma ve Güvenlik

Bir başkasının Youtube hesabını çalmaya çalışmanın etik bir davranış olmadığını anlatmamıza gerek yok. Fakat böyle bir duruma düştüyseniz kesinlikle aldatıcı site ve uygulamalardan uzak durun. Bir hesabı kolayca çalarak size verebileceğini söyleyen ve bunun karşılığında sizden ücret talep eden hiç kimseye inanmamalısınız. Kişisel bilgilerinizi ve kullanıcı bilgilerinizi kesinlikle vermemelisiniz.

Youtube hesap çalma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonun geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Youtube’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Youtube abone satın alma ve Youtube izlenme satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Youtube hesap çalma nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Youtube hesabı çalmak mümkün müdür?

Youtube hesabı çalmak zorda olsa mümkündür. Instatakipci.com sitesi olarak sizi bu tarz eylemlerden uzak durmanız konusunda uyarıyoruz. Kişisel bir sosyal medya hesabını çalmak yasal bir suçtur.

Youtube hesabımı nasıl güvenli hale getirebilirim?

Youtube hesabınızın güvenliği için birçok önlem alabilirsiniz. İlk olarak parola güçlendirme işlemi yapabilirsiniz. Yazımızı okuyarak güvenlik önlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Hotmail

Youtube hesabım çalındı nasıl geri alırım?

Youtube hesabınıza mail ya da telefon numaranızla giriş sağlayabiliyorsanız anında kullanıcı giriş bilgilerinizi değiştirmelisiniz. Hesabınıza ulaşamadığınız takdirde Youtube ile iletişime geçmelisiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
7 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Benimde youtube kanalımın olduğu hesabımı çalmışlardı ama geri almayı başardım. Dikkatli olmak gerekiyor şifrenizi basit oluşturmayın.

  2. Bukadar kolay olacağını sanmıyorum. Son zamanlarda güvenlik sistemleri çok gelşti eskiden internet kafelerde felan çalınıyordu