YouTube İçerik Fikirleri

YouTube İçerik Fikirleri

Youtube içerik fikirleri isteyenler, Youtube’un son zamanlarda en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden biri haline gelmiş olduğunun farkında ve bunun için de bu sitede yükselmek istiyor. Bu site üzerinden çeşitli videolar izleniyor ve içerik üreticileri de videolarını gerek zevk için gerek de para kazanmak için çekebiliyor. Durum böyle olunca çok izlenmek isteyen hesapların yaratıcı ya da ilgi çekici içerikler yüklemesi gerekiyor. Bu yazı sayesinde YouTube içerik fikirleri ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek mümkün hale gelecektir.

Çocuklar İçin İçerikler Üretmek

Yeni nesil özellikle de oyuncaklar ve oyunlar ile ilgili video izlemeye bayılsa da bu yazıda bahsedilen çocuklara yönelik içerikler bunlarla ilgili değil. Çocuklar yönelik içerikler ne ile ilgili olabilir?

 • Ninniler
 • Masallar
 • Kolik sesler
 • Oyunlar ve oyuncaklar
 • Kısa çizgi diziler ve çizgi kahramanlar

Bebeklerin ninni dinlemeyi ya da kolik sesleri dinlemeyi sevdiğini bilen anne ve babalar YouTube üzerinden bu tarz videoları sıklıkla açmakta ve bu yüzden de bu tarz videolar oldukça iş görmektedir. Ufak bir araştırma ile kolik sesler ve belirtilen diğer içerikler üzerine videolar yüklemek oldukça yararlı olacaktır.

Eğlence İçeriği Üreten Hesaplar

Eğlence içeriği üreten pek çok hesap YouTube üzerinde aktiftir. Bunlar arasında kendini göstermek için farklı şeyler yapmak gerekir. Farklı denildiği zaman genellikle akla çok para içeren ya da tuhaf şeyler yapılan videolar gelse de olay bundan ibaret değildir. Eğlence videosu dendiği zaman bu bir oyuna dair de olabilir, bir mekânın anlatıldığı vlog da olabilir. Gün içinde yapılan çeşitli aktiviteler eğer anlatmaya değer ise bunlar dahi anlatılabilir. Eğlence içeriği üreten hesaplar arasında yükselmek için önemli olan tek şey yaratıcılıktır ve bu da hesapların rekabetindeki en büyük etkendir. (Youtube Destek)

youtube içerik fikirleri

Bilgi Verici YouTube Kanalları

Bilgi verici pek çok YouTube kanalı aktif şekilde YouTube üzerinde yer alır ve düzenli şekilde de içerik eklemeye devam ederler. Bu kanalların nasıl içerikleri olur?

 • Tarihi bilgi veren
 • Mekanik ya da teknolojik bilgi veren
 • Sanat ya da moda üzerine bilgi veren
 • Sinema ve tiyatro ile ilgili bilinmeyenleri aktaran
 • Gündemde olan konuları da ele alan
 • Evren, onun oluşumu ve benzeri pek çok ilginç konuya değinen çeşitli kanallar YouTube üzerinde yer alır.

Bu kanallar genellikle ilginç konulara değinmesi ve insanlarda merak uyandırması ile bu kadar çok izlenmekte ve gündemden de asla bağımsız iş yapmamaktadır.

Eleştiri Kanalları

Eleştiri kanalları yalnızca her şeyin kötü yönünü değil iyi yönünü de aktaran bir tarafa sahiptir. Bir kitapla, ünlüyle, restoran ya da yemekle, filmle, tiyatro eseriyle ya da genel anlamda gündelik hayatta yer alan her şeyle ilgili eleştiri yapılabileceği için bu işte konuya hakim olanlar da bunu YouTube içeriği olarak sunmaktadır. En çok izlenen eleştiri videoları ne üzerine çekilir?

 • Kitaplar
 • Filmler
 • Restoran ve yemekler
 • Makyaj ve bakım malzemeleri
 • Gündelik konular
 • Moda

Tanıtım Amaçlı İçerikler

Tanıtım amaçlı içerikler YouTube üzerinde en çok izlenen videolardandır. Bu içerikler yeni ürünleri ya da yeni çıkan şeyleri temele aldığı için insanlar onu almadan ya da ona gitmeden önce onu tanımak istiyor. Bu videolar da objektif bir şekilde bunları incelediği için insanlar genellikle bu videolardan hareketle bir fikre sahip olup onu almaya ya da onu görmeye gidiyor. Tanıtım amaçlı bi videolar nasıl içeriklere sahip?

 • Yer, mekân ve şehir tanıtımları
 • Makyaj ve bakım malzemesi tanımları
 • Giysi ve aksesuar tanıtımları
 • Tiyatro oyunu, film tanıtımları
 • Yeni çıkan marka ve isimlere yönelik tanıtımlar
 • Zaten var olan ancak pek bilinmeyen ürün ve içerikler

Bu içerikler ile ilgili YouTube videosu çekilebilir ve çekilen bu videolar en çok izlenen içeriklerden biri haline gelebilir ancak önemli olan her içerikte yaratıcılıktır. Yaratıcı şekilde hazırlanmış her içerik en iyiler arasında yer almaya hak kazanabilir.

Youtube kanalınızı geliştirmek ve büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/youtube-abone-satin-al

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube kanalı açmak çok basit birkaç işlemden oluşmaktadır. Youtube kanalı açmak için instatakipci.com blogda yer alan kanal açmma bloğunu okuyabilir ve detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Youtube İçin Orjinal İçerik Nasıl Üretirim ?

Youtube kanalınız için farklı aboneler kazanmak ve izlenmelerinizi arttırmak için orjinal fikirlere ihtiyacınız vardır. Orjinal içerik fikirlerini yazımızdan kolaylıkla bulabilirsiniz.

Youtube Abone Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Youtube abone sayınızı arttırmak için orjinal video fikirlerine ihtiyacınız vardır. Benzersiz içerikler daha fazla kullanıcı tarafından dikkat çekecektir. Bu sayede popülerlik yolunda hızlı adımlar atacaksınız.

En Çok Tercih Edilen İçerik Türü Nedir?

Youtube üzerinde en çok tercih edilen içerik türü eğlence kategorisinde yer alabilecek içeriklerdir.

Youtube Üzerinden Dizi İzlenebilir mi?

Kimi diziler için youtube kanalları mevcuttur ve bu kanallarda dizilerin bölümleri düzenli olarak yayınlanmaktadır.

Youtube İçerik Fikirleri Nereden Bulunabilir?

Youtube için içerik fikirleri üretmek adına çok takip edilen kanalları ve çok izlenen içerikleri analiz edebilir ve üretim yapabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 27 Ortamala: 4.6]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir