Youtube Görüntülenme Sayısı Nasıl Arttırılır? 2022

Youtube Görüntülenme Sayısı Nasıl Arttırılır? 2022

Youtube, video uygulaması denilince akla ilk gelenler arasındadır. Yoğun bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Bazı kişiler para kazanmak için Youtube üzerinden kanal açarken, bazı kişiler de kendini göstermek için bu yolu seçmektedir. Hal böyle olunca kanal sahipleri için, Youtube görüntülenme sayısı önem arz etmektedir.

Yazıda detaylı olarak Youtube izlenme sayısı nasıl arttırılır sorusuna cevap bulacağız. Yazıya geçmeden önce bir noktaya değinelim. Hiçbir hedef kolay gerçekleşmiyor. Bir anda olmasını beklemeyin. Bu işin temel kavramı sabır. Ne kadar sabırlı ve istekliyseniz bu işte o kadar iyi yerlere gelebilirsiniz. Defalarca başınıza gelen başarısızlıklar, size iyi yerlere gelme konusunda yol gösterecektir. Öyleyse başlayalım.

YouTube Hakkında

Youtube bir çok kişinin ücretsiz bir şekilde kanal açıp, videolarını yayınlayabildiği bir sosyal medya platformu. Ziyaretçilerin video araması yaparken en çok araştırma yaptığı yerlerden bir tanesi. Aynı zamanda dünyanın en büyük arama motorları arasında yer alıyor.

Youtuber olmak, kanal açmak kavramları bu alanla ilgilidir. Bu uygulama üzerinden reklam vererek, ciddi paralar kazanıldığı için rekabet oldukça fazladır. Bu nedenle herkes kanal açmak istemekte, ancak bir çoğu hüsrana uğramaktadır. Youtube kanal sahiplerinin en büyük sorunu ise görüntü sayısının az olması. Demek ki eksik bir şeyler var. Bir yerde yanlış yapılıyor.

youtube izlenme sayisi goruntulenme nasil arttirilir 2019 resimli anlatim

Youtube görüntülenme sayısını arttırmak için hile kullanabilir miyim?

Youtube büyük bir platform olduğu için, en önemlisi para kazanmaya olanak sağladığı için kanal aboneleri ve izlenmeler oldukça önemli. Abonesi çok olan ve yüksek miktarda videosu görüntülenen kişiler oldukça şanslı. Böyle bir durumda insanlar her zaman doğru yollara başvurmayabiliyor.

Bu aşamada yapılan büyük bir yanlışa değinmek istiyoruz. Youtube izlenme sayısını arttırmak adına bazı hileler kullanılıyor. Bazı programlar bu amaçla hizmet vermektedir. Unutmayın ki Youtube büyük ve donanımlı bir uygulama. Yoğun takipçi kitlesi var ve onların memnuniyetini sağlamak için bazı noktalara üst düzeyde önem veriyor. Gizlilik ve güvenlik ilkesi en önemlisi. Bu hileler, güvenlik ilkesini ihlal ettiği için, arama motorları tarafından fark edilir. Bunun sonucunda kanalınız ceza alır hatta kapanması gibi bir sorunla bile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, izlenme arttırmak için hile yapılmamasına özen gösterin.

Youtube hakkında genel bilgileri edindiğimize göre, Youtube görüntülenme sayısını arttırma nasıl yapılır sorusuna geçebiliriz.

youtube izlenme sayisi goruntulenme nasil arttirilir 2019 resimli anlatim

Youtube izlenme sayısını arttırmak için neler yapılması gerekir?

Youtube izlenme sayısını arttırmak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bunları yapsanız bile, belli bir süre istikrar gerekmektedir. Sihirli değneğin dokunması gibi, anlık bir mucize beklemeyin. Zaman ve istikrar, başarılı olmanızın anahtarı.

Youtube izlenme sayısını arttırma yöntemine geçmeden önce, konu hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Teorik bilgiler, sistemi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak. Youtube her izlenmeyi, izlenme hanesine sayı olarak eklemez. 30 saniye altında izlenen videolar, hiç izlenmemiş gibi etkisizdir. Bu nedenle uygulama üzerinde 30 saniye ve üzeri her izleme +1 izleme sayısı olarak yansır.

Bu izleme sayıları 300’ e ulaştıktan sonra, Youtube inceleme sürecinden geçer. Bu sayıdan sonra uygulama, bu videoyu inceleme gereği duyar. Bu sayıya geldiğinde bir süre inceleme dönemine girer. Bu arada yeni görüntüleme sayıları eklenmez. Youtube inceleyip, sorun olmadığına karar verdiğinde o aradaki tüm izlemeleriniz eklenir.

Bilinen en çok yanlışlardan bir tanesi, sürekli tıklarsam görüntüleme sayısı artar düşüncesi. Youtube , diğer bir çok uygulama gibi IP üzerinden değerlendirme yapmaktadır. Yani siz aynı cihaz üzerinden isterseniz 100 kere tıklayın ve o videoyu izleyin, sadece +1 olarak yansıyacaktır. Youtube bu görüntülemeleri tekil tıklama üzerinden yönetmektedir.

Kanalınızın ömürlük olmasını ve Youtube tarafından hata oluşmasını engellemek için hata yollarına başvurmayın. Dürüst olun ve bu işin en iyisi olduğunuzu doğal yollardan gösterin. Emin olun bu Youtube’nin gözünden kaçmayacaktır.

youtube izlenme sayisi goruntulenme nasil arttirilir 2019 resimli anlatim

Youtube izlenme sayısını yükseltmek için gerekenler:

 • Özgün içerik

İnternet dünyasında her yerde bu kavramla karşılaşırsınız. Özgünlük. Bu durum arama motorları için temel ilke olarak bilinmektedir. Youtube üzerinden video yayınlarken, insanlara diğerlerinden farklı olarak ne katabilirim diye düşünün. Bu sorunun cevabını çektiğiniz videoyla gösterin. Unutmayın, başka birinin içeriğini alarak yapılan yayınlar yok olmaya mahkumdur.

İçeriğin özgün olmasının önemli olduğuna değindik. Özgün olduğu kadar kaliteli olması da bir o kadar önemlidir. Kişi sizin videonuzu izlediğinde, gerçekten o bilgiyi alabilecek mi? Kalıcı takipçiler istiyorsanız, içerikleriniz kaliteli olmalı. Kısa, öz, gereksiz şekilde uzatma yapmadan videoda aranan sorunun cevabını verebilmek. Bu sistemi oturttuğunuz takdirde, sadık takipçiler kazanmış olacaksınız.

youtube izlenme sayisi goruntulenme nasil arttirilir 2019 resimli anlatim
 • Video kapak fotoğrafı

Youtube’ye girdiğinizde kendinizden pay biçin. Sıradan video resimleri yerine, dikkat çekici olana tıklama ihtiyacı hissederiz. Belki hepsinin içeriği aynı ama, kapak fotoğrafı dikkat çekici olan bir adım önde. Aynı zamanda aratmalarınızda dikkat ederseniz, saçma ve dikkat çekici olan videolar daha çok görüntüleme almış.

Youtube görüntülenme sayısının artması için temel adımlardan bir tanesi kapak fotoğrafı. İnsanlar video ararken, ilk izlenim olarak bu fotoğrafları görmektedir. Dikkat çekici olursa, videonuza tıklarlar. Hatta bu resimlere video ile alakalı yazı yazarak daha da dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

 • Video başlıkları

Video kapak fotoğrafından sonra, en önemli kısım video başlıkları. İnsanlar video kapağınızı beğendikten sonra, açmadan önce bu başlığa bakarlar. İlgilerini çekmeleri durumunda videoya tıklarlar. Bu başlıkları ilgi çekici hale getirerek yükleyin. Ve sihirli kelimeler yüklemeyi ihmal etmeyin. Bu sihirli kelimeler insanlarda, psikolojik olarak güven uyandırır ve diğerleri arasından o videoyu izlemek isterler.

Sihirli kelimeler: adım adım uygulayın, kesin çözüm, çözüldü, % 100 gerçek, sonuç garantili, güncel, 2019.. vs Bu şekilde karşıdakine güven veren kelimeler. Daha da uzatabiliriz.

youtube izlenme
 • Video açıklamaları

Video açıklamaları, kişiyi videoya çektikten sonra önemlidir. Kapak fotoğrafı ve başlıktan etkilenen kişi videoya tıklar. İlk olarak açıklamaya bakar. Açıklama da video içinde bahsettiğiniz önemli birkaç cümleye yer verebilirsiniz. Ya da video içeriğinizi anlatan bazı anahtar kelimeler kullanarak, bunları cümleye çevirebilirsiniz. Bu şekilde kişi, videoyu izlemeden önce video hakkında genel bir izlenime sahip olur. Yapılan araştırmalara göre, hiçbir açıklama yazmayan kanal sahiplerinin videoları, diğerlerine göre daha az izlenmektedir.

 • Takipçilerle etkileşim

Youtube görüntülenme arttırma noktasında en önemli bölüm denebilir. Çünkü asıl amacımız takipçi kitlemizi korumak ve bunları zaman içerisinde arttırmak. Bu nedenle video altına yorum yapan tüm takipçilerinize cevap vermeyi unutmayın. Özellikle soru soranları cevapsız bırakmayın. Bu onlara değer verdiğinizi gösterir. Sorularına cevap bulamayan ve önemsenmeyen takipçiler, zaman içerisinde sizi takipten çıkacaktır. Bu da video izlemelerinizin düşmesi demek.

Video sonunda, takipçilerinize bir mesaj verin. Videomun yararlı olduğunu düşünüyorsanız ve beğendiyseniz kanalıma abone olup, bildirimleri açın. Ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın. Bu şekilde dediğinizde, gerçekten iyi bir video çektiyseniz, insanlar dediğinizi yapacaktır. Ancak kaliteli içeriğe sahip değilse, takipçilerin bu noktada sadık olmasını beklemeyin. Hiç kimse kendine bir şey katacağını düşünmediği birini takip etmez.

izlenme sayısı
 • Sosyal medya hesapları

Her videoyu, sosyal medya hesaplarınızda paylaşın. Bu şekilde belki sizin kanalınız olduğundan bile haberdar olmayan kişiler videonuzu izleyecektir. Bu yolla da Youtube görüntülenme sayınızda artıl olacaktır. Siz paylaşın ve yakınlarınızdan da paylaşmalarını rica edin. Ne kadar çok paylaşım o kadar çok görüntülenme!

Sonuç

Buraya geldiğinize göre yazıyı sonuna kadar okudunuz. Burada Youtube izlenme sayısını arttırmanın doğal yolları hakkında bilgi verdik. Artık nasıl arttırabileceğinizi ve Youtube’nin çalışma mekanizmasını biliyorsunuz. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.

Youtube İzlenme Sayısı Neden Önemlidir?

Youtube üzerinde popülerliği ve abone kazanmayı en çok etkileyen faktör videolarınızın izlenme sayılarıdır. İzlenme sayılarınızı arttırarak, daha fazla kullanıcıya ulaşabilir ve hatta youtube reklamlar ile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube İzlenme Sayıları Nasıl Arttırılır?

Youtube izlenme sayılarınızı arttırmak için bir kaç pratik yöntem bulunmaktadır. Bunları blog yazımızdan detaylıca öğrenebilir ve izlenme sayılarınızı kolayca arttırabilirsiniz.

Youtube İzlenmelerim İle Para Kazanabilir Miyim?

Youtube izlenme sayılarınızı arttırdığınızda ve abone sayınız 1000’den fazla olduğunda, reklamlar almaya başlarsınız. Böylece youtube reklamları sayesinde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın, izlenme sayılarınız arttıkça reklam gelirleriniz de artacaktır.

Youtube izlenme tek bir kullanıcı tarafından ne kadar arttırılır?

Bir kullanıcı tek bir videoya aynı gün içinde maksimum 5 görüntüleme sayısı katabilir.

Youtube’ta en çok hangi videolar izlenir?

Youtube’ta en çok izlenen video türleri, oyun videoları nasıl yapılır videoları, ürün tanıtma ve inceleme videoları, moda ve güzellik videoları en çok izlenen video türlerinin başındadır.

Youtube fenomenleri ne kadar kazanıyor?

Fenomenlerin kazandıkları ücretler takipçi sayısı, görüntülenme sayısı ve sponsorlu videolara bununla birlikte aldıkları reklamlara göre değişmektedir. Bununla birlikte 1 milyon abone sayısına ulaşan kullanıcıların 4 bin dolar ile 50 bin dolar arası bir gelir elde ettikleri öngörülüyor.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 55 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

35 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Youtube seo diye birşey duydum kanalının gelişmesinde baya etkisi oluyor. Videoların ilk sıralarda çıkması için anahtar kelimeleri iyi seçmek lazım

 2. Youtuberlar ergen tayfa toplaşın bakalım neeler var burda neler herkes biribirine abone olup bi video beğense yeter be krdşm

 3. en verimli izlenme oranı organik olandır sosyal medya hesaplarınızdan videolarınızı paylaşarak etkileşim sağlayabilirsiniz

 4. Yazılarınız gerçekten çok kaliteli kanalım için önerdiğiniz tavsiyelere uymaya çalışıyorum. Son 2 videomda etkisini azda olsa gördüm uzun soluklu bir iş bu kısa sürede sonuç beklememek lazım

 5. bir konunuzda görmüştüm youtube seo ile videolarınızın sırasını yükseltebiliyormuşuz denedim gerçektente etkisi oldu bu konudada bahsettiğiniz önemli noktalar var onlarıda deniyecem

 6. Konu için teşekkürler Görüntülenme sayımda ciddi bir artış yaşadım. Bundan sonraki tüm videolarımı kriterlere uygun yapıyorum.

 7. yotube görüntüleme sayısının nasıl arttılırdığını detaylı ve güzel anlatmışsınız ama gel gelelim internet sorununu nasıl çözecez 0.2 mbps upload hızım var insanın içinde youtuber olası varsa bile bu internet yüzünden olamıyor.

 8. Youtube çok güzel bir içerik platformu fakat kullanıcı etkileşimlerini sadece izlenme ve like vs kısıtlandırarak bence çok yanlış bir topa giriyor.

 9. Youtube izlenme sayısını arttırmanın bir çok yolu var ama en önemlisi düzenli video gönderip bunları sosyal medyada paylaşmak. Başka türlü büyümen çok zor olur. Büyürsün ama yavaş

 10. Olmuyor ne yaparsak yapalım olmuyor maalesef. Çünkü bundan 7/8 yıl önce her yer parsellenmiş vaziyette ve maalesef ne denersek deneyelim bir türlü önerilen videolara çıkamıyoruz o parsellenmiş kanal ve kişiler yüzünden

 11. Benim 2 kanalım var,bir kanalımda yüklediğim videoyu kısaltarak diğer kanalımda yayınlayabilirmiyim bu sorun olurmu,eğer sorun olursa sesini kapatarak yabancı altyazılı paylaşım yaparsam sorun ortadan kalkarmı

 12. Merhaba benim kanalım aktif fakat izlenme sayım çok değil bana destek olurmusunuz ne yapabilirim teşekkürler cevabınızı beklerim

  1. Merhaba, Youtube kanalınızı geliştirmek adına “Youtube Destek” blog yazılarımızdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca daha hızlı ve güvenilir bir yükseliş için Youtube hizmetlerimizden de faydalanmanızı tavsiye ederim.

 13. Merhaba ben bir youtube kanalı açtım videolar koyuyorum fakat benim videolarımı kimse izlemiyor bende izlenme sayısı artsın diye kendi videolarımı kendim izliyorum kanalımın analizine baktığım zaman videolarım haftada 1000 defa izlenmiş gözüküyor sizce ben ne yapmalıyım ben pek internet bilgisayar işlerindende anlamıyorum sizce kendi videolarımı kendim izleyip izlenme sayısı haftada 1000 defa arttırsam bir şansım olurmu?

  1. Merhabalar , pes etmeden düzenli bir şekilde video içerikleri üretmeye devam ederseniz ve içerikleriniz birbiri ile uyumlu konseptler içinde olursa izlenmeme ihtimaliniz çok düşüktür.