Youtube Kanal Engelleme

Youtube Kanal Engelleme

Youtube, sizin de bildiğiniz gibi dünyanın her yerinde kullanılan önemli bir platform. Platformun bu kadar kullanılıyor olması ne yazık ki sağlıksız içeriklerin oluşmasında da oldukça etken. Sadece kendinizi ve sevdiklerinizi değil, çocuklarınızı da sağlıksız içeriklerden ve kanallardan korumanız, hatta engellemeniz gerekmektedir.

Her dönem Youtube ile ilgili farklı sorunlar yaşanabiliyor. Youtube’de bu kanalları ve kullanıcıları dilediğiniz gibi engelleyebilirsiniz. Bu şekilde kendinizi bu sağlıksız kanallardan korumuş olursunuz. Youtube kanal engelleme pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Youtube Kanal Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Youtube kanal engelleme işlemini yapmak son derece kolaydır. Bu işlemi yapmak için telefonunuzu ya da bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Yapabileceğiniz bu işlemler şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • İlk olarak hangi kanalı engellemek istiyorsanız, o kanalın sayfasına gitmeniz gerekmektedir.
 • Girdiğiniz kanalın sayfasındaki “Hakkında” kısmına tıklayın.
 • Burada karşınıza bayrak şeklinde bir simge çıkacaktır.
 • Bu simgeye tıkladığınız zaman “Kullanıcıyı Engelle” seçeneği karşınıza çıkacak. Seçeneği tıkladığınız zaman Gönder tuşuna basarak, işlemi tamamlayabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz bu engelleme işlemi sayesinde, sadece kullanıcılara değil, kullanıcıların videolarına da ulaşamayacaksınız. Kullanıcıların sayfasına yorum yapamazsınız, kanal sahipleri sizlere de mesaj gönderemez.

Telefondan Youtube Kanal Engelleme İşlemi Yapılabilir Mi?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, kanal engelleme işlemi sadece bilgisayardan değil, aynı zamanda telefondan da yapılabilmektedir. Youtube kanal engelleme işlemi, çok kolay. Mobilden kanal engelleme işlemi şu şekilde yapılır:

 • Youtube’da oturum açın.
 • Daha sonra etkinlik kısmından bildirimler sekmesine girin.
 • Burada paylaşılanlar kısmına tıklayın.
 • Karşınıza kişiler gelecektir. Kişilere dokunduğunuzda, kimi engellemek istiyorsanız, o kişiyi bulun.
 • Tıkladığınızda, altına küçük bir pencere gelecektir. Burada engelle seçeneği gelecektir.

Telefondan da bu şekilde engelleme işlemi yapabilirsiniz.

YouTube Shorts Yorum sayınızı artırmak için tıkla!

Youtube’da Video Şikâyet Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Youtube’da paylaşılan her video size uygun olmayabilir. Uygun olmayan bu videoları sildirebilir ya da şikâyet edebilirsiniz. Uygunsuz bulduğunuz her içeriği, Youtube topluluğuna bildirebilirsiniz. İçerik bildirme işlemleri, anonim olarak yapılmaktadır. Eğer şikâyet edeceğiniz içerikte, adınızın görüneceğini düşünüyorsanız, endişelenmenize gerek olmayacaktır. (Youtube Destek)

Youtube’da yapılan şikâyetler 7 gün 24 saat boyunca incelenmektedir. Bildirilen videoların hepsi, şikâyetin türüne göre incelenmektedir. Bu sebeple Youtube’de gördüğünüz bir video, başka bir gün görünmeyebilir. Bildirdiğiniz videolar, Youtube tarafından incelenecek ve gerekli görüldüğü durumlarda silinecektir. İnceleme ekibi eğer bir sorun ile karşılaşmaz ise, bu durumda video Youtube’de kalmaya devam edecektir.

Youtube’da sadece video değil, aynı zamanda kanal, canlı sohbet mesajı, yorum, profil resmi gibi pek çok kriteri şikâyet edebilirsiniz. Her kanalın en alt kısmında bulunan bildirme akışı aracığı ile uygunsuz olan her şeyi, şikâyet edebilir, Youtube’a bildirebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
YouTube Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?
YouTube Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Günümüzde en çok kullanılan platformlardan biri şüphesiz YouTube’dir. Binlerce farklı video içeriğini bilgi almak, eğlenmek gibi çeşitli aktiviteler i...

Askıya Alınan YouTube Hesabı Nasıl Açılır?
Askıya Alınan YouTube Hesabı Nasıl Açılır?

Bir YouTube hesabınız var ve çok güzel içerikleri paylaşıyorsunuz. İzlenme oranınız yüksek, binlerce belki milyonlarca aboneye sahipsiniz. Ancak öyle ...

Bu şekilde Youtube sizin için daha profesyonel bir kullanım alanı haline gelecektir. Sevdiklerinizle beraber Youtube’den daha fazla verim alabilirsiniz.

YouTube Reklam Engellemek hakkında bilgi almak için detaylar yazımızda!

Youtube ürün ve hizmetleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/youtube-yorum-satin-al

Sıkça Sorulan Sorular

Youtube üzerinde içeriklerini görmek istemediğiniz kanalları abone olmaktan kaçınabilir, ayrıca kanalları engelleyerek karşınıza çıkmasınında önüne geçebilirsiniz.

Youtube üzerinde istediğiniz kanalı engelleyerek, sizleri rahatsız eden içeriklerden kolayca kurtulabilirsiniz. Bu sayede daha rahat ve konforlu bir youtube kullanma ayrıcalığına erişmiş olursunuz.

Youtube kanal engelleme yapmak çok basit ve kısa sürecek olan bir işlemdir. Kanal engellemek için istediğiniz kanalın sayfasına girin ardından seçenekler kısmında kanalı/kullanıcıyı engelle yazısına tıklayın. Bu kadar basit.

Youtube üzerinde yer alan kanalları engelleyebildiğiniz gibi istediğiniz zamanda engel kaldırma yapabilir ve tekrardan takibe alabilirsiniz.

Youtube üzerinden çok yoğun bir şekilde etkileşim sağlayarak ve reklam gösterilmesine izin vererek gelir elde edebilirsiniz.

Youtube reklamları adblock ile kapatılabilir. Ancak akıllı cihazlarda bu durum mümkün değildir.

Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 25 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. Koray Peker
  Koray Peker

  Uzun zamandır youtube’ta rahatsız olduğum bir kanalı engellemeye çalışıyordum sonunda yapabildim teşekkür ederim

 2. Yagmur Kut
  Yagmur Kut

  Kanal engellemenin Youtube’ta çok önemli olduğunu düşünüyorum faydalı bir blog bu arada teşekkürler Enes Bey 😀