Youtube Kanal İsmi Değiştirme

Youtube Kanal İsmi Değiştirme

Youtube kanal ismi değiştirme artık çok basit. Her geçen gün Youtube’de açılan kanal sayısında büyük artışlar gözükmektedir. Açmış olduğunuz Youtube kanalınızın adını daha sonra çeşitli sebeplerden ötürü değiştirebilirsiniz. Youtube kanal açma işlemi sizin de tahmin edebileceğiniz gibi çok basit bir işlemdir. Ancak bu işlem için Google hesabınızın adını değiştirmeniz gerekecektir.

Youtube Kanal Nasıl Açılır?

Youtube kanal isimleri değiştirmek istiyorsanız, şu adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

 • Google hesabınız ile Youtube kanal adınız aynı isimdedir. İsmi değiştirmek istiyorsanız, uygulamada ilk olarak Profil kısmına tıklamanız gerekmektedir.
 • Buradan kanalınızın olduğu kısma tıklayın.
 • Kanala giriş yaptığınızda sayfanızın sağ kısmının üst kısmında olan “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza farklı bir pencere çıkacaktır. Burada kalem işaretinin olduğu “Düzenle” seçeneğine tıklayın.
 • Adınızı dilediğiniz gibi değiştirin ve kaydet butonuna basın.

Bu sayesinde Youtube kanalınızın adını değiştirebilirsiniz. Kanalınıza yüklemiş olduğunuz içerikleri, dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Kanalın sahibi olarak, içeriklerde düzenleme yapabilir, kanal ismi ya da remini değiştirebilirsiniz. (Youtube Destek)

Youtube Kanal Açıklaması Değiştirme

Youtube kanal ismi değiştirme işlemi son derece kolaydır. Bunun dışında kanal açıklamanızı da benzer bir işlem ile değiştirebilirsiniz. Kanal açıklamanızı değiştirmek istiyorsanız, şu aşamaları izleyebilirsiniz:

 • Youtube kanalınıza girin ve oturum açın.
 • Profil resminizin olduğu kısma tıklayın.
 • Kanalınızı seçin.
 • Karşınıza çıkacak seçeneklerden “Kanalı özelleştir” kısmına tıklayın.
 • Hakkında seçmesine tıklayarak, kanal açıklamanızı değiştirmeye başlayabilirsiniz.
 • Açıklama kısmı karşınıza çıktığında yeni bir açıklama ekleyebileceğiniz gibi, eskiden yazmış olduğunuz bir açıklamayı düzenleyebilirsiniz.
 • İşlem tamamlandıktan sonra “Bitti” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Görüldüğü üzere, Youtube uygulamasında hem kanal adı, hem de kanal açıklaması değiştirmek son derece kolaydır. Aynı yerden profil resminizi de istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Kanal açıklamaları, izleyicilere, o kanallarda neler bulabileceklerini göstermektedir. Aslında açıklamada her kullanılan kelime büyük öneme sahiptir. Doğru açıklama hazırlayarak, videolarınızın kolay bulunmasını ve tıklanmasını sağlayabilirsiniz. Videonuzun görünmesine yardımcı olabilecek bu açıklamalar videolarınızın izlenme süresini ve sayısını arttırabilirsiniz. Açıklamalarınızda 1 ya da 2 anahtar kelime kullanabilir, trafiğinizi yükseltebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Youtube Video Yükleme

Youtube Kanal Adı Değiştirme Süresi var mı?

Youtube kanal adı değiştirme işlemini 90 gün içinde en fazla 3 defa değiştirmeniz gerekecektir. Belirtilen bu süreler dışında kanal adınızı değiştirebilirsiniz. Google hesabınızı ve Youtube kanal adınızı değiştirdiğiniz zaman başta Gmail olmak üzere bütün Google hizmetlerinizdeki adınız değişecektir.

youtube kanal adı değiştirme

Ancak adınız değiştiğinde bunu hemen göremeyeceksiniz. Belirli bir güncelleme süresi bulunacaktır. Ortalama 1 ya da 2 gün içerisinde hesabınız güncellenecektir. Kanal adınız değiştiği zaman kanalınızda eğer isminizi andıysanız, bunu da değiştirmeniz gerekecektir.

Görüldüğü gibi, Youtube kanal adı değiştirme işlemi son derece kolaydır. Bu işlemleri uygulayarak, farklı bir kanal adıyla Youtube uygulamasını kullanabilirsiniz. İşlemi hem bilgisayardan hem de telefonunuzdan yapabilirsiniz.

Youtube kanalınızı büyütmek ve geliştirmek için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/youtube/begeni-satin-al

Youtube Kanal İsmimim Değiştirebilir miyim?

Youtube kanalınızı açarken kullandığınız isim artık sizin için yeterince iyi değilse, bu ismi kaldırıp yerine yeni bir isim getirmeniz mümkündür. Bu işlemi yalnızca 5 dakikanızı ayırarak yapabilirsiniz .

Youtube Kanal İsmi Değiştirme Sınırı var mı?

Youtube kanal isminizi değiştirmek için belirli bir sınır bulunmaktadır. 90 gün içerisinde en fazla 3 kere kanal isminizde edğişiklik yapabilirsiniz. Daha fazla değişiklik yapamazsınız.

Youtube Kanal İsmimi Değiştirdim. Ne Zaman Gözükür?

Youtube kanal isminizi değiştirmenizin ardından eski kanal isminizin kalkıp yerine yeni kanal isminizin gelmesi yaklaşık olarak 2-3 gün sürecektir. Bu süre içerisinde isminizin değişmediği konusunda endişeye kapılmamanız gerekir.

Youtube Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 3]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. ben kanal ismimi değiştirdim, Ama 1 aydan uzun süre geçmesine rağmen eski kanal ismimi yazdığımda kanalım çıkıyor.
  (yardımcı olursanız sevinirim)

  1. Merhaba, Kanal adresiniz eski kanal adresiniz ile algoritmalar tarafından özdeşleştirilmiş olabilir ve bu nedenle arama sonuçlarında sizleri ön plana çıkarabilir.