İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla
Youtube Kapak ve Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Youtube Kapak ve Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Youtube profil resmi nasıl değiştirilir diye merak ediyorsanız işte tüm detaylar. En çok kullanılan sosyal ağlardan olan Youtube, video izlemenin yanı sıra kişiler arası etkileşimin üst seviyelerde olduğu bir kanaldır. 9 Ekim 2006’da Google tarafından satın alınmış, sosyal ağlar içerisinde özel bir yere sahip bir kanal olarak avantajları ile hızla yükselmiştir. İnternetten para kazanma yöntemleri arasında en popüler yöntemlerden olan youtube videoları, sesli ve görsel içerikler olup Youtube hesap sahibi tarafından hazırlanır. Bu videoların abone sayısını ve izlenme oranlarını arttırmak için yapılması gereken en önemli şey profil resmi ve kanal kapak fotoğrafının düzenlenmesidir.

Youtube Profil Resmi Değiştirme

Youtube videoları ile popüler olmak ve abone sayısını arttırmak için görsel olarak iyi bir profil resminin kullanılması gerekir. Youtube profil resminizi değiştirmek istiyorsanız öncelikle youtube.com adresine giriş yapın ve oturumu açın. Oturumu açamadıysanız sağ üstte “Oturumu Aç” seçeneğini de tıklayabilirsiniz. E-posta adresi ve kullanıcı şifresini girin ve oturumu açın. Menüde resme tıkladığınızda “Google Hesabınızı Yönetin” seçeneğini göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda Google Hesap sayfası açılacaktır. (Youtube Destek)

Solda açılan menüde “Kişisel Bilgiler” e tıklayın. Kişisel bilgilerdeki profil satırında fotoğrafınızı göreceksiniz. Fotoğrafa tıkladığınızda istediğiniz fotoğrafı sürükleyerek veya bilgisayardan bir fotoğraf seçerek profil resminizi hemen değiştirebilirsiniz. Fotoğraf seçimini yaptıktan sonra bitti seçeneğini tıklayın ve profil resminizi güncellemiş olun.

Youtube Kapak Fotoğrafı Nasıl İndirilir? öğrenmek için ilgili blog yazımıza göz atın!

youtube profil resmi

Youtube Kapak Fotoğrafı Değiştirme

Youtube kapak fotoğrafı güncellemek için youtube.com adresinde sağ üstte Youtube kanalına giriş yapın. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra “Kanalı Özelleştir” butonuna tıklayın. Açılan sayfada “Kanal Resmi Eklem” butonunu göreceksiniz. Tıkladığınızda kapak yapma için bilgisayarınızda bulunan bir resminizi kullanabilir ve akıllı cihazlarda ve bilgisayarda resminizin nasıl göründüğünü kontrol edebilirsiniz. Kapak fotoğrafı her şeyi ile tamam ise “Seç” butonuna tıklayarak resmi seçin. Bir önceki menüde “Kırpmayı Ayarla” butonuna tıklayarak resim üzerinde ufak düzenlemeler yapabilirsiniz. Böylece Youtube hesabınızı özelleştirmiş olursunuz.

Youtube Shorts Beğeni sayınızı artırmak istiyorsanız mutlaka yazımıza göz atın!

Youtube kapak ve profil resmini dakikalar içinde değiştirebilir, bilgisayarınızdan istediğiniz fotoğrafı seçerek fotoğraf yükleme ve değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Kişi profili ve ayrıntılarının düzgün bir şekilde hazırlandığı bir Youtube kanalı özel video ve içeriklerin takip edildiği ve beğenildiği hesaplardır.

YouTube Filtreleme hakkında detaylı bilgi için yazımıza göz atın!

Youtube kanalınızı geliştirmek ve abone kitlenizi arttırmak için YouTube abone satın alma sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
YouTube Hakkında Çok Sorulan Sorular
YouTube Hakkında Çok Sorulan Sorular

YouTube, en çok kullanılan video platformu olmasının yanı sıra aynı zamanda en çok arama yapılan 2. büyük arama motoru konumundadır. Böylesine büyük b...

YouTube’dan Para Kazanma Yöntemleri
YouTube’dan Para Kazanma Yöntemleri

Çoğu kişi için bir hayal gibi gözükse de YouTube para kazanma açısından girişimci bir ruha sahipseniz çok fazla fırsat barındırır. Eğer düzenli bir şe...

Sıkça Sorulan Sorular

Tüm cihazlarda en kaliteli sonuçları elde etmek için 2560 x 1440 piksellik tek bir resim yüklemenizi öneririz. Minimum yükleme boyutu: 2048 x 1152 piksel. Metin ve logolar için minimum güvenli alan: 1546 x 423 piksel.

Youtube Kanalı Kapak Fotoğrafı Ölçüsü : 2560×1440’dır.

Mail adresinize giriş yaparak şifre işlemlerinizi düzeltebilirsiniz. Mailinizin şifresini unuttuysanız telefon ile doğrulama kodu alıp şifre değişikliği yapmalısınız.

Youtube platformunun yaklaşık 2 milyar kullanıcısı bulunmaktadır.

Youtube kanalı açarak ve ierikler üreterek, hem izlenme sayılarından hem de reklam gelirlerinden para elde edebilirsiniz.

Youtube kanalı açmak herhangi bir ücrete tabi değildir.

Enes Bulut

Yazılar: 469

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 27 Ortalama: 5 )

2 yorum

  1. Tunç
    Tunç

    youtube üzerinden kapak ve profil resminin nasıl degistirelecini anlatan güzel bir yazı

  2. Harun AKTAÇ
    Harun AKTAÇ

    kapak ve profil resminin nasıl degistirilecegini iyice anlamıs oldum instagrama yavas yavas alısıyorum tesekkurler