Youtube Video Yükleme

Youtube Video Yükleme

İçindekiler

Youtube, 2005 yılında hayatımıza girmiş ve o günden bu güne kadar hızlı bir şekilde büyümeyi başarmıştır. Kullanıcılarının video yüklemeleri karşısında bir takım özellikleri yerine getirdikleri takdirde onlara hatırı sayılır miktarda paralar dahi dağıtmaktadır. Uygulamanın en güzel tarafı ise buraya yükleyeceğiniz bir tane videonun tutması durumunda son derece profesyonel bir şekilde bu uygulamadan para kazanma ihtimalinizin olduğudur. Uygulama genelinde yapılan pek çok ekstra durum söz konusudur. Bunlardan bir tanesi de kullanıcıların devamlı olarak sordukları Youtube video yükleme nasıl yapılacağı sorusudur.

Youtube’ye yükleme yapabilmeniz için öncelikli olarak bir tane kanala sahip olmanız gerekir. Bu sayede video yükleyecek bir kanal elde edebilirsiniz. Programa üye olduktan sonra kısa zamanda kanal oluştur diyerek yeni kanalınızı yayın hayatına alabilirsiniz. Bunun dışında uygulamadan farklı yollarla para kazanma şansınızda bulunmaktadır.

Youtube, yüklediğiniz videoların izlenmesi karşılığında sizlere para da vermektedir. Ancak para kazanma özelliğinin aktif olabilmesi için bir takım kriterleri yerine getirmelisiniz. Sizlerden istenilen bu kriterler ise şu şekilde karşınıza çıkmaktadır.

 • Videolarınızın toplamda 4000 saat izlenmesi olması gerekir.
 • Kanalınızda 1000 tane abone olması şarttır.

Bu özellikleri sağladıktan sonra başvurunuz ile birlikte veya otomatik olarak Youtube videolardan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube Video Yükleme

Youtube hızlı video yükleme işlemi yapabilmek tamamen sizin internetinizle alakalı bir durumdur. Elbette uygulamanın o anki yoğunluğuna göre de yükleme hızınız değişebilmektedir. Bunlarla birlikte sizlerden beklenen en temel şeyler uygulamaya video yüklemektir. Çünkü böylelikle bir kanala sahip olabilir ve oradan para kazanabilirsiniz.

Youtube uzun video yükleme işlemi için yapmanız gereken şeyler şunlardır.

 • Youtube mobil uygulamasını telefonunuzdan açmalısınız.
 • Video yükleme işlemi yapabilmek için kameraya dokunmalısınız.
 • Buradan 15 dakikadan daha uzun bir video seçmelisiniz.
 • Video başlığı, açıklaması ve anahtar kelimeleri gibi kısımları ayarladıktan sonra kısa süre içerisinde sizlerinde yüklediği video artık uygulamada gözükecektir.
 • Elbette burada on bir adım olarak hesabınızı doğrulamanızı da isteyecektir.

Yukarıdaki gibi kısa süre içerisinde Youtube’e video yükleyebilirsiniz. Ancak burada sizinle paylaşmamız gereken en temel şeylerden bir tanesi ise yüklediğiniz videoların kaliteli olmasını sağlamaktır. Çünkü günümüzde artık video kalitesi de izlenmesi noktasında çok büyük bir etkendir. Youtube HD video yükleme özelliği ile birlikte sizlerde bu platformdan oldukça büyük paralar kazanabilirsiniz. (Youtube)

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
YouTube Studio Nasıl Kullanılır?
YouTube Studio Nasıl Kullanılır?

Sosyal medyanın en büyük dinamiği haline gelen YouTube, bugün herkese dünyaya açabileceği bir kapıyı vaat ediyor. Bunu da içinde barındırdığı yönetim ...

YouTube 1 Milyon İzlenme Ne Kadar Para Kazandırır?
YouTube 1 Milyon İzlenme Ne Kadar Para Kazandırır?

Son yılların kariyer hedefleri arasında yer almaya başlayan YouTuberlık, günümüzün en kazançlı işlerinden biri haline geldi. Hal böyle olunca da milyo...

Youtube’de uzun videolar yükleme işlemi yaptıktan sonra yapmanız gereken şey onu tam anlatır bir ekran resmi seçmektir. Bununda profesyonel olarak hazırlanması sizler için ekstra güç demektir. Çünkü seyirciler öncelikli olarak sizin video kapak resminizi görecek ve ilgisini çekerse videonuza göz atacaklardır. Eğer sizde bu platformdan para kazanmak istiyorsanız kaliteli, güzel ve yararlı videoları hazırlamaya hemen başlayın.

Youtube Destek kategorisi ile Youtube’da yaşadığınız tüm sorunları çözün.

Sıkça Sorulan Sorular

Youtube tamamen ücretsiz bir şekilde videolar paylaşabileceğiniz ya da izleyebileceğiniz bir uygulamadır. Yeni gelen güncellemeler ile ücret ödeyerek premium sahibi olabilirsiniz.

Youtube üzerinden videolar paylaşarak izlenme miktarınıza göre para kazanabilirsiniz. İzlenme ve Abone sayılarınız ne kadar fazla ise o kadar fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Youtube paltformuna videolar yüklemeniz internet hızınız ile doğru orantılı olacak şekilde hızlı ya da yavaş olabilir. Bu nedenle uzun videoları yüklemeniz zaman alabilir.

Youtube kanal oluşturmak ve içerik paylaşmak herhangi bir ücrete tabi değildir.

Youtube üzerinden en çok tercih edilen ve etkileşim kazanan içerik türleri, çocuk içerikleri, inceleme ve eğlence içerikleridir.

Youtube kanalınız üzerinden takipçilerinize canlı yayın yapabilirsiniz.

Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

(Toplam: 23 Ortalama: 5 )

3 yorum

 1. Mustafa
  Mustafa

  Süpersin abem ellerine sağlık

 2. Enes yelken
  Enes yelken

  Youtube Video Yüklemek İçin Para Vermek Gerekir mi?

 3. Yakup Yılmaz
  Yakup Yılmaz

  Youtube’da En Çok Tercih Edilen İçerik Türü Nedir? Ellerinize sağlık çok güzel içerik bu arada. 😀