Youtube Yorum Kapatma ve Açma

Youtube Yorum Kapatma ve Açma

YouTube videolardaki yorum kısmını açma ve kapatma işlemleri, YouTube hesabınız içerisinde yer alan Kanalınız bölümünden gerçekleşmektedir. Bu alan içerisinden tıklayarak Videoları Yönet sekmesine gelmelisiniz. Bu panel içerisinde videonuz ile ilgili çeşitli ayrıntıları düzenleyebilirsiniz. Ayrıca yorum yapmayı kapatmak ya da kısıtlı hale getirmek için gereken düzenlemeleri de yapabilirsiniz.

YouTube üzerinde spam gibi istemediğiniz yorumlara karşı siz de içeriğinizi yorumlara kapatabilirsiniz. Başka bir deyişle kısıtlayabilirsiniz. Ayrıca YouTube yorumlarınızı zahmetsiz bir şekilde arttırmak isterseniz YouTube Yorum Satın Al hizmetimizden yararlanabilirsiniz

YouTube Videolardaki Yorum Kısmını Kapatma

YouTube videolardaki yorum kısmını kapatmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 1. Hesabınıza giriş yapın.
 2. Profiliniz üzerinden “Kanalınız” sekmesine tıklayın.
 3. Burada yer alan “Videoları Yönet” sekmesine ulaşın.
 4. Yorumlarını kapatmak ya da açmak istediğiniz videoya mouse ile gelin ve ayrıntılar (kalem şeklinde sembolü var) tıklayın.
 5. Açılan sayfada üst tarafta iki sekmeyi görebilirsiniz. Bu sekmelerden biri “Temel” diğeri de “Diğer Seçenekler” olarak göreceksiniz. Diğer Seçenekler’e tıklamalısınız.
 6. Sayfadan aşağıya indiğinizde “Yorumlar ve Puanlar” sekmesine ulaşacaksınız.
 7. Yorumların görünürlüğü kısmına tıklayarak alternatif olarak bu seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Tüm Yorumlara İzin Ver, Uygunsuz Olabilecek Yorumları İncelemek Üzerine Beklet, Tüm Yorumları İncelemek Üzere Beklet ve Yorumları Devre Dışı Bırak seçeneklerinden birini işaretleyebilirsiniz.
 8. Yorumları devre dışı bırak seçeceği ile yorumları kapatabilirsiniz.
 9. Tüm yorumlara izin ver seçeceği ile yorumları tamamen kullanıcılara açabilirsiniz.
 10. Alternatif işleyişler için ise diğer seçenekleri işaretleyebilirsiniz.

YouTube videolarını yoruma kapama seçeceği çok opsiyonel olarak tercih edilmiyor. Fakat uygunsuz olabilecek yorumları doğrudan devre dışı bırak opsiyonu ile spam yorumları engelleyebilirsiniz. Buna ek olarak küfür ya da hakaret içeren yorumları da yine YouTube üzerinden siz de kapatabilirsiniz.

youtube yorum kapatma
youtube youm engelleme

YouTube Videolarını Yoruma Açma

YouTube videolarını yoruma açma ya da kapama işlemi için yukarıdaki adımlar kısmından ilk 7 adımı aynı şekilde izlemeniz gerekmektedir. 7. adımda ise “Tüm Yorumlara İzin Ver” seçeceğine tıklayarak yorumların tamamını videonuz için aktif hale getirebilirsiniz. Beğenmediğiniz yorumları ister video sayfasının içerisinden, isterseniz de YouTube panelinden dilediğinizce silebilmeniz mümkündür. Bugün siz de videolarınızı dilediğiniz gibi düzenlemek için gereken düzenlemeleri YouTube Studio içerisinden yapabilirsiniz.

YouTube Videolarında Spam Yorumlar

YouTube videolarında maalesef son zamanlarda spam yorumlar oldukça artmıştır. Bunun hem kanala zararı vardır aynı zamanda izleyiciler üzerinde de olumsuz etkileri bulunmaktadır. Tercih ettiğiniz hedef kitle dışı gelen ziyaretçiler, videolarınıza spam yorumlar bırakarak hem izleyiciyi yanlış yönde etkileyebilir hem de kanal güvenilirliğine zarar verebilir. YouTube Abone sayınıza etkisi olabilir.

Bunun önüne geçmek için yukarıda yer alan 7. adımda “Uygunsuz Olabilecek Yorumları Devre Dışı Bırak” opsiyonuna tıklayabilirsiniz böylece YouTube videoları içerisinde oluşabilecek olumsuz etkileri kapatabilirsiniz. YouTube içerisinde videolarınıza yapılan yorumları doğrudan siz değerlendirmek isteyebilirsiniz bundan dolayı da yine 7. adımda yer alan “Tüm Yorumları İncelemek Üzerine Beklet” opsiyonuna tıklayarak, videonuz ile ilgili yorum kısmını tamamen kendiniz düzeltebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

YouTube yorum açma ya da kapama nasıl yapılır?

Yorum açma ya da kapama işlemlerini hesabınız içerisinde yer alan Kanalınız bölümünden gerçekleştirebilirsiniz.

YouTube spam yorumları nasıl gizlenir?

Profiliniz üzerinden Kanalınız >Videoları Yönet> İlgili videoya gelin> Diğer Seçenekler> Yorumlar ve Puanlar> Tüm Yorumlara İzin Ver, Uygunsuz Olabilecek Yorumları İncelemek Üzerine Beklet, Tüm Yorumları İncelemek Üzere Beklet ve Yorumları Devre Dışı Bırak seçeneklerinden birini tercih ediniz.

YouTube videolarında yorum incelemesi nasıl yapılır?

Kanalınız üzerinden inceleme yapmayı düşündüğünüz videoyu açın. Diğer Seçenekler> Yorumlar ve Puanlar> Tüm Yorumları İncelemek Üzere Beklet seçeneklerini tercih ederek video yorumlarını kontrol edebilirsiniz.

YouTube uygulamasında yorum algoritması ne kadar önemlidir?

Yorum algoritması YouTube uygulamasında en önemli unsurlardan birisidir. Ne kadar çok yorum alırsanız YouTube önerilenlerde çıkma oranınızı o kadar arttırabilirsiniz.

YouTube videolarıma yorum yapıldıkça para kazanabilir miyim?

Yorumlar üzerinden direkt olarak para kazanamazsınız. Fakat yorum yapıldıkça video izlenme oranınız arttığı için izlenme ve reklamdan dolaylı yoldan para kazanabilirsiniz.

YouTube da kötü yorumları engelleyebilir miyim?

Evet, YouTube da kötü yorumları filtreleyip engelleyebildiğiniz seçenekler mevcuttur. Yorum ayarlarından kötü olabilecek yorumları sizin için ayıran ve engelleyen bir sistem var.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

3 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Youtube yorum kapatma ayarları yazınızı okudum. Çok teşekkürler çok faydalı oldu. Saçma sapan yorumlara dayanamıyordum. Beni kötüleyen yorumlara artık hesabım kapalı