Zerrin Tekindor Hacklendi

Zerrin Tekindor Hacker Saldırısı İçin İlk Adımı Attı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Sosyal medya güvenliği tüm sosyal medya uygulamalarının yaşadığı en büyük sorunlar arasında geliyor. Zerrin Tekindor hacker saldırısı ile ınstagram hesabına bir süre erişim sağlayamadı. Zira güvenlik ne kadar üst düzeyde tutulursa tutulsun son dönemde önüne geçilemeyen hackerlar sayesinde artık bu güvenlik duvarları bir şekilde aşılabiliyor. Bu durum özellikle ünlü kişilerin sahip oldukları sosyal medya hesaplarını risk altına atıyor. Zaten birçok hacker grubu ilk olarak bu hesapları hedef alıyor ve direk bu hesaplara yönelik saldırılar yapıyor. Haliyle belki uygulamanın ana sistemi üzerinden bir açık bulmak zor. Bireysel olarak yapılan saldırılar sonucunda kullanıcının da dikkatsizliği sonucunda saldırılar başarıya ulaşabiliyor.

Genelde gönderilen bir mail ya da bir mesaj yoluyla kullanıcıların telefonlarına sızan hacker grupları bu sayede kısa bir süre içerisinde hesabı ele geçirebiliyor. Son dönemde bu şekilde hesabını kaptıran isimlerin başında da ünlü oyuncu Zerrin Tekindor geliyor. Daha önce birçok dizide rol alan ünlü isim geçtiğimiz günlerde saldırının hedefi olmuştu.  Hem Twitter hem de Instagram hesabını kaybetmişti. Hacker grup tarafından ele geçirilen hesaplar ile ilgili her hangi bir açıklama yapmayan ünlü ismin özel fotoğraflarının bulunduğu ve bunların paylaşılacağı da iddia edilmişti. Zerrin Tekindor’da tüm bu iddialardan sonra sonunda ilk adımı attı. Savcılığa saldırı için suç duyurusunda bulunan ünlü oyuncunun hesapları engellendi. Soruşturma başlayan konu için henüz net bir açıklama yapılmazken hacker grubunun fotoğraflar karşılığında 10 bin TL para isteğinde bulunduğu da öğrenildi.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/takipci/turk-bot

Zerrin Tekindor Hacker Saldırısı İçin İlk Adımı Attı
4.4 (87.46%) 59 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Yeni Tasarım İçin Test Aşamalarına Geçti başlıklı makalemizde Instagram güncelleme, Instagram yeni tasarım ve Instagram Yeni Tasarım detayları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Fotoğraflarında Renk Düzenleme
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Zerrin Tekindor Hacker Saldırısı İçin İlk Adımı Attı” üzerine bir düşünce

  1. Turhan ÇETİN

    Bayılıyorum bu ikiliye. Zor günler geçirdikleri oldu evet ama yine de bence örnek çift. İnstagram takipçileri içindeyim her yazıma cevap veriyorlar.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir