Zombi Filmleri

Zombi Filmleri

Zombi Filmleri günümüzde çok yeni olmamakla birlikte korku-gerilim türünde film sevenler için zombi filmleri oldukça etkileyici kurgulara sahiptir. Heyecanı yüksek filmlerde ortaya çıkan gizemli olayların getirdiği korku hali de benzersizdir. Bir anda ortaya çıkabileceği söz konusu olurken Zombilerin dünyalılarla savaşması, dünyayı ele geçirme halleri ya da dünyanın Zombilerin istilasına uğraması da en iyi zombi filmleri için oldukça çok görülen konu başlıklarıdır. Halihazırda en iyi zombi filimleri sizler için derlenmiş oldu.

Zombi Filmleri Listesi

  • Warm Bodies

Salgından dolayı bir anda zombiye dönüşen gencin yaşadığı olaylar etrafında konu şekillenir. Zombi olmasına karşın zombileri öldürmekle görevli genç kıza aşık olmasıyla yaşadığı ikilim büyük bir farklılığı da beraberinde getirir. Diğer zombi filmlerine kıyasla farklı görülmesinin ana hikayesi budur. Aşkın gücü sayesinde tekrar insani özelliklerini kazanmaya çalışması ise Zombilerin çok daha güçsüz hale gelmesini kaçınılmaz kılacaktır.

  • Dead Snow 2

2014 yapımı olmakla birlikte en iyi zombi filmleri arasında gösterilen serinin ikinci filminde başrole yeni takılan kol konu alınır. Zombilerle savaşta kolunu kaybeden Martin’in doktorlar tarafından takılan kolunun zombi çıkması tüm planları altüst eder. Kendi iradesi dışında hareket eden koluna karşı verdiği mücadele anlatılır. Hitler’in emirlerini yerine getiren kol için ise yardıma koşanlar şaşırtıcıdır.

  • 28 Weeks Later

Çok eski olmasına rağmen en çok izlenen zombi filmler listesinde kendisini gösteren 23 Weeks Later Britanya adasında geçer. Salgın virüsün yarattığı kaosun etkisiyle insanlar zombileşir. Bir evde saklanmayı başaran aile ise kendisini koruma altına alır. Ancak aile üyelerinden biri Rage ise virüsü taşıdığının farkında bile değildir.

  • The Evil Rises

Önemli bir başarıya imza atan filmlerden olurken bir grup arkadaşın heykel karşısında düşündükleriyle olaylar gelişir. Heykelin iblis yani şeytanın kontrolünde olduğuna inanılırken kahramanların tamamı da heykelin artık hizmetçileri haline gelir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Pazar Analizi Nasıl Yapılır ve Pazar Analizi Ne İşe Yarar?

zombi filmleri

Zombi Korku Filmleri

Güney Kore sineması için baş döndürücü etkiye sahip yapımda virüsten kaçmaya çalışan insanların korku dolu anları gözler önüne serilir. Seul ile Busan arasında tren yolculuğu sırasında virüsün etkisiyle ortaya çıkan kaos tüm çıplaklığıyla anlatılır. Özelllikle zombi korku filmleri sevenler için iddialı bir başyapıttır. Zombi Treni hemen herkesin izlemek isteyeceği bir zombi filmidir. (IMDB)

Gelmiş geçmiş en iyi zombi filmi ise Zombieland olarak gösterilmektedir. Korku ve gerilim halinin bir an bile eksik olmadığı filmde istila sonucunda hayatını devam ettirmeye çalışan gençler anlatılır. Son derece korkak olan Columbus sinema severlerin hislerini yansıtırken Tallahassee ise makineli tüfeğiyle zombileri avlama niyetindedir. Ancak olaylar çok farklı gelişir.

Zombi Filmleri (2020)

En yeni zombi filmler arasında Alone gösterilirken sinema severler tarafından merakla takip ediliyor. Salgın sonrasında kendisinin kurduğu küçük bir yerde yaşam mücadelesi veren Aidan, dünyanın istila edildiğini ve kaosa sürüklendiğini görür. Zombi saldırılarına karşı tek yapması gereken ise ortaya çıkıp mücadeledir. ABD sineması için yüksek kaliteli filmlerden gösterilen Alone oyuncu kadrosunda Tyler Posey(Aidan), John Posey, Donald Sutherland bulunuyor. 2020 yılında zombi filmler özelinde nasıl bir etkiye sahip olacağı da merak ediliyordu.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Zombi Filmi Nedir?

Zombi filmleri, distopik bir gelecek öngören genellikle apokaliptik bir zaman dilimind egeçen ve insan ırkının virüse maruz kalıp zararlı zombilere dönüşmesini konu alan film türüdür.

Emmy Nedir?

Emmy, Sinema dünyasının Oscardan sonra gelen en prestijli ödülleri arasında yer alır. Yerli ve Yabancı kategoriler olmak üzere her yıl seçilmiş olan filmlere verilmektedir.

IMDB Nedir?

IMDB Dünya genelinde ki en çok kullanılan ve en çok güvenilen film değerlendirme ve film puanlama sistemidir. İnternet sitesi üzerinden Dünya üzerinde ki her türlü film izleyiciler tarafından kolayca eleştirilebilir ve puanlanabilir.

En Çok İzlenen Zombi Dizisi Nedir?

Zombi konulu diziler arasında en çok izlenen dizi The Walking Dead olarak ön plana çıkmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: OpenStack Nedir? OpenStack Neden Önemlidir?

Zombiler Gerçek mi?

Zombiler hayal ürünü karakterlerdir. Herhangi bir gerçeklikleri yoktur.

Oscar Nedir?

Oscar Dünya’nın en prestijli sinema ödül organizasyonudur. Tüm dünya filmlerini kapsar ve her yıl defa düzenlenmektedir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir