Instagram Fotoğraf İndirme - Toplu, Programsız | Instatakipci2022-11-02T09:13:51+03:00
Instagram Fotoğraf İndirme
instagram fotoğraf indirme

Instagram Fotoğraf İndirme Aracı Ne İşe Yarar?

Facebook ya da Twitter’da olduğu gibi Instagram’da fotoğraf indirmek Instagram uygulaması üzerinden mümkün değil. Fakat sizler için geliştirdiğimiz araç sayesinde Instagram’dan dilediğiniz kadar fotoğraf ya da Instagram video indirmek mümkün. Üstelik programsız ve saniyeler içinde kalite bozmadan Instagram fotoğrafları indirebilirsiniz.

Dünya’nın en çok fotoğraf ve video paylaşımının olduğu sosyal medya sitelerinden birisi olan Instagram için fotoğraf nasıl indirilir? Android, Ios ya da Windows bilgisayarınız için Instagram’dan herhangi bir resmi ya da videoyu indirmeyi denediniz ama başarılı olamadınız mı? Instatakipci.com üzerinden, Instagram fotoğrafları indirmenin bir sınırı da yok. İstediğiniz kadar indirme yapabilir, indirdiğiniz resimleri WhatsApp, Facebook, Twitter gibi diğer sosyal paylaşım ağlarında rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

İlk olarak Instagram fotoğrafı indirmek isteyenler için Instagram fotoğraf indirme bağlantısını ziyaret etmeleri gerekmektedir. Resim indirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adı ya da fotoğrafın bağlantısını Kullanıcı adı ya da Fotoğraf linki kutucuğuna eklemelisiniz. Hesabın mevcut Instagram kullanıcı adını girerseniz, hesaba ait tüm fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede çoklu Instagram fotoğrafı da indirebilirsiniz.

Ya da fotoğrafa ait bağlantı adresini yine aynı kutucuğa yapıştırdıktan sonra robot olmadığınızı doğrulamak için reCaptcha doğrulamasını yaptıktan sonra indir butonuna basıp geçerli fotoğrafı indirebilirsiniz. İşte detayları ile Instagram kullanıcı adı ile fotoğraf indirme ya da Instagram bağlantı kodu (URL) ile fotoğraf indirme yöntemi.

instagram beğeni satın al

instagram fotoğraf indir

Instagram Kullanıcı Adı ile Fotoğraf İndirme

Instagram, imzalanan bazı belgelere ve yapılan anlaşmalara göre, bünyesine bazı özellikleri getirememektedir. Bunların en başında, fotoğraf indirme özelliği gelmektedir. Maalesef birçok kullanıcı talebine rağmen, Instagram fotoğraf indirme özelliği, tanımlanamamaktadır. Aşağıda belirtilen aşamaları inceleyerek Instagram fotoğraf indirme işlemini sitemiz aracılığıyla güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

 1. Instagram PC için kullanıcı adı ile fotoğraf indirme yöntemi için bu bağlantıyı ziyaret edin. Bu bağlantıyı açtığınızda karşınıza aşağıdaki görselde olduğu gibi bir görsel sizleri karşılayacak.
 2. Fotoğrafını indirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını bu alana yazdıktan sonra robot olmadığınızı doğrulamak için reCaptcha doğrulaması yapın. Sonrasında İndir butonuna bastığınızda karşınıza o hesaba ait tüm fotoğraflar sergilenecektir.
 3. Bu sayede Instagram çoklu fotoğraf da indirebilirsiniz. Ya da seçtiğiniz fotoğrafı indirme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın instatakipci.com üzerinden yaptığınız indirme işlemlerinde herhangi bir sınır yoktur.

instagram fotoğraf indirme

Instagram Bağlantı Kodu ile Fotoğraf İndirme

 • Instagram.com sitesinden, Instagram hesabınızla giriş yaptıktan sonra istediğiniz herhangi bir resme gelin ve yorumlar bölümünün hemen altında yer alan “…” butonuna basın.
 • Açılan ekranda Bağlantıyı Kopyala butonuna basın.
 • Çoklu, toplu, online ve programlı bir şekilde hemen indirmeye başlayın. Sitemiz programsız online Instagram toplu fotoğraf indirme konusunda uzmandır.
 • Bağlantı kodunu kopyaladıktan sonra Instatakipci.com’da yer alan fotoğraf indirme bölümüne tekrar gelin. Bu bölümde yer alan kısma kopyaladığınız bağlantıyı aşağıdaki görselde olduğu gibi yapıştırın.
 • Bağlantıyı kopyaladıktan sonra her seferinde olduğu gibi Robot olmadığınızı doğrulamak için reCaptha doğrulaması yapın. Ardından İndir butonuna basın ve aşağıda bağlantısını kopyaladığınız resmin ön izlemesini göreceksiniz. Bu ön izlemenin altında yer alan indir butonuna basın ve resmi indirin.
 • İşte Instagram üzerinden fotoğraf indirme işlemi bu kadar basit. Sizde Instatakipci.com sayesinde dilediğiniz kadar Instagram fotoğrafı indirebilir ve bunu istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.

Kullanıcılar, Instagram üzerinden paylaşılan fotoğraflardan bazılarını kaydedip, değişiklik yapmak isteyebiliyor. Fakat uygulamanın doğrudan fotoğraf indirme özelliği bulunmuyor.  Bu nedenle Instagram fotoğraf indirme yöntemlerini inceleyeceğiz.

Instagram Fotoğraf İndirme Özelliği Var mı?

Instagram, kullanıcıların kişisel paylaşımlarını korumak adına ve hukuki nedenler ile paylaşılan görseller üzerinde direkt olarak “kaydet” gibi bir seçenek bulundurmuyor. Instagram post indirme işlemi yapmak istediğimizde diğer sosyal medya araçlarındaki gibi fotoğrafa sağ tıkladığımızda “resmi farklı kaydet” seçeneği ortaya çıkmıyor.

Bir dönem, Instagram’ın kullanıcıların fotoğraf, video, hikâye gibi paylaşımlarının indirilmesine izin vereceği konusu gündeme gelmişti. Ancak bu durumun, kullanıcılar tarafından tepki çekmesi ve alternatif fotoğraf paylaşım uygulamalarına talep oluşması ihtimali nedeniyle söylenti olarak kaldı. Instagram, piyasaya çıktığı ilk günden beri paylaşılan içeriklerin başkaları tarafından kaydedilmesine izin vermiyor.

Instagram fotoğrafları yalnızca kişisel paylaşımlar değil, ticari, mesleki pek çok alanda da kullanılıyor. Bu nedenle kullanıcılar, zaman zaman istedikleri görüntüyü kaydetme ihtiyacı duyabiliyor. İşine yarayabilecek bir görseli sonrası için saklamak, fotoğrafın güzelliği için kaydetmek gibi nedenlerle Instagram fotoğraf indirme yöntemleri arayış haline geldi. Instagram fotoğraf indirme gibi bir özelliğin henüz mevcut olmaması, bu durumu zorlaştırıyor. Ekran görüntüsü alıp daha sonra düzenlemek hem zahmetli hem de görüntü kalitesini düşürdüğü için daha sağlıklı yollara ihtiyaç var.

Instagram Fotoğraf İndirme İşlemi Nasıl yapılır?

Instagram, fotoğraf ve videoların kaydedilip indirilmesine izin vermese de elbette bunun belirli yolları var. Instagram fotoğraf indirme yöntemlerini mobil ve masaüstü şeklinde iki ayrı zeminde inceleyeceğiz. Çünkü her iki durum için farklı yöntemler kullanmak gerekiyor. Bilgisayar tarayıcıları ve bu amaçla kurulmuş bazı web siteler üzerinden Instagram fotoğraf indirme yöntemlerini anlatarak başlayabiliriz. Ayrıca sitemiz üzerinden Instagram story indirme aracını kullanarak dilediğiniz storyleri indirebilirsiniz.

ücretsiz instagram fotoğraf indir

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf İndirme

 1. Bilgisayarınızda kullandığınız internet tarayıcılarının her biri için farklı yöntemler izlemek gerekebiliyor. Google Chrome için, ilk olarak bilgisayarınız üzerinden Instagram fotoğrafı indirmek istediğinizde, Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız.
 2. İndirmek istediğiniz fotoğrafın yer aldığı Instagram profiline Google Chrome aracılığıyla girip, ilgili fotoğrafı büyük formda açın.
 3. Görsele sağ tıkladığınızda ekrana gelen listeden “öğeyi denetle” butonuna tıklayın.
 4. Açılan görüntüde .jpg ile sonlanan bir fotoğraf uzantısı karşınıza çıkacak. Bağlantıya tıkladığınızda sizi doğrudan indirmek istediğiniz fotoğrafa yönlendirmiş olacak.
 5. Bu şekilde açmış olduğunuz fotoğrafa sağ tıkladığınızda “resmi farklı kaydet” seçeneğini görebileceksiniz. Instagram’da karşınıza çıkmayan bu seçeneğe ancak bu şekilde ulaşabilir ve dilediğiniz fotoğrafı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
 • Mozilla Firefox tarayıcısı kullanıyorsanız bunun için de başka bir yöntemden bahsedeceğiz. Instagram sayfasından beğendiğiniz bir fotoğrafı indirmek için, fotoğrafı büyük halde açın.
 • Fotoğrafa sağ tıkladığınızda Google Chrome’dan farklı olarak bu kez “arka planı göster” seçeneği göreceksiniz.
 • Arka planı göster seçeneğine tıkladığınızda görsel otomatik olarak farklı bir sekmede yeniden açılacaktır.
 • Açılan yeni fotoğrafın üzerine sağ tıkladığınızda “resmi farklı kaydet” seçeneği ile fotoğrafı indirebilirsiniz.

Internet Explorer’ın, Instagram fotoğraf indirme konusunda en pratik tarayıcı olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir Instagram profilinde yer alan bir fotoğrafı açtıktan sonra sağ tıkladığımızda doğrudan “arka planı farklı kaydet” seçeneği ile karşılaşıyoruz. Bu seçenek, fotoğrafı direkt indirme imkânı veriyor.

Instagram Fotoğraf İndirme Adımları

step left step right

Instagram fotoğraflarını indirmek istediğiniz hesap kullanıcı adını giriniz.

step left step right

“İndir” tuşuna basarak aracımızın sorgusunu başlatınız.

step left step right

Robot doğrulama adımlarını geçerek devam demelisiniz.

step left step right

Seçtiğiniz hesabın fotoğrafları karşınıza gelecektir. Buradan istediğiniz fotoğrafı seçiniz.

step left step right

İndirmek için seçtiğiniz fotoğraf yeni bir sekmede sizlere sunulacaktır.

step left step right

Yeni sekmede karşınıza çıkan fotoğrafa sağ tıklayarak “Resim olarak kaydet” seçeneğine basınız.

Instagram Fotoğrafları Telefona Otomatik Kaydetme Nasıl Yapılır?

Bu işlem için telefonunuz üzerinden Instagram hesabınızda bazı ayarlamalar yapmanız gerekiyor. Instagram Fotoğrafları Telefona Otomatik Kaydetme işlemi içinse yapacağınız işlemler oldukça basit. Hemen bu işlemlere bakalım.

 • Instagram hesabınıza girip ardından Profil kısmına geçiş yapıyorsunuz.
 • Üst kısımda yer alan ayarlar sekmesine girmeniz gerekiyor. Kullandığınız cihaz Ios işletim sistemine sahipse bilindiği gibi ayarlar “çark” işareti şeklinde, eğer cihaz Android işletim sistemine sahipse de 3 nokta şeklinde gözükmekte.
 • Ayar sekmesi üzerinden ise Instagram Fotoğrafları Telefona Otomatik Kaydetme işlemi için “asıl fotoğrafları kaydet” özelliğini açık konuma getirmeniz gerekiyor.
 • Bu işlemden sonra paylaşımlarınız doğrudan telefon kütüphanenize de eklenecektir. Söz konusu ayarın açık olması durumunda yapmanız gereken başka bir işlem yok. Telefonunuz içerisinde her paylaşımınızın eklendiğini göreceksiniz.

Instagram fotoğraf indirme aracımızı bu yöntemlerle gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Sizler için ücretsiz ve şifresiz olarak Instagram araçları sunarak hesaplarınızı geliştirme fırsatı sunuyoruz. Instatakipci.com’u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Neden Instatakipci.com Tercih Edilmeli?
Güvenilir
 • Güvenli Ödeme
 • Yasal Hizmet
 • Risk Yok
Kaliteli
 • Yüksek kalite
 • Bol Çeşit
 • Hesaplı
Kalıcı
 • Yüksek Kazanç
 • Daimi Etkileşim 
 • Canlı Destek

Sıkça Sorulan Sorular

Ürün ve araçlarımız hakkında aklınıza takılan sorularınıza hemen cevap bulun. Eğer sorunuzun cevabını 'Sıkça Sorulan Sorular' kısmında bulamazsınız, bize ücretsiz bir şekilde canlı destek sistemimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Instagram uygulaması bünyesinde fotoğraf indirme özelliği bulunmamaktadır. Instatakipci.com fotoğraf indirme aracı ile istediğiniz kullanıcının fotoğraflarını indirebilirsiniz.

Instagram fotoğraf silme işlemi çok basittir. Instagram uygulamasına girdiğinizde, ilk olarak profilinizi açın. Daha sonra silmek istediğiniz fotoğrafı bulup, fotoğrafın sağ üstünde ki (...) tıklayıp fotoğrafınızı silebilirsiniz.

Bu aracımızı kullanarak istediğiniz fotoğrafları toplu bir şekilde indirebilirsiniz. Bu şekilde tek tek indirme zahmetinden kurtulursunuz.

Instatakipci.com üzderinden kullandığınız bütün ürün ve hizmetler garantilidir. Kaliteli yazılımlar aracılığı ile sağlanmıştır.

Instagram fotoğraflarını indirmek için sizden kesinlikle şifre talep edilmez. Sitemizdeki hiçbir hizmet ve ürün için sizden şifre talep edilmez.

Instagram fotoğraflarını toplu indirmek için kullanıcı adınızı girmeniz yeterlidir. Bu şekilde dilediğiniz fotoğrafı indirebilirsiniz.

Instagram'da fotoğrafları indirme aracımız sayesinde kalite kaybı yaşamadan fotoğrafları yüksek kalitede indirebilirsiniz.

Instagram fotoğraf indirme aracı tamamen ücretsiz olarak sizlere sunulmaktadır.

Deneyiminiz hakkında yorum yapın

Görüş ve önerilerinizi önemsiyoruz. Sizlere sitemiz tarafından sunduğumuz hizmet ve araçlarımızı aşağıda yer alan 'Deneyiminiz hakkında yorum yapın' kısmından değerlendirerek, bizlerin gelişimine destek olabilirsiniz.
Yorum Yap
5 / 5
Toplam: 94 Değerlendirme
Serdar Çelikler
Serdar Çelikler

Şifre vs istemeden indirme yapabiliyorsunuz çok başarılı bir uygulama olmuş. Ayrıca sitede video indirme ve story indirme aracıda var.

Serdar Çelikler
Betül Haraki
Betül Haraki

Fotoğraf indirmek için 3 dakika bekledim ama tüm istediğim fotoğrafları indirme imkanı buldum.

Betül Haraki
Enes Yurt
Enes Yurt

Ücretsiz olarak fotoğrları indiriyoruz artık instagramdan önce yapmış olmanız büyük olay bence

Enes Yurt
Erkut Sağcı
Erkut Sağcı

Fotoğrafları hiç kalitesi bozulmadan hızlıca indirdim bu hizmete şapka çıkarıyorum :)

Erkut Sağcı
Utku
Utku

Instagram toplu fotoğraf indirmek için ilk adresim oldunuz, fotoğrafların kaliteside düşmüyor.

Utku
Berra Karaman
Berra Karaman

Instagram fotoğraflarını indirme aracı çok iyi düşünülmüş böyle hizmetler veren bu sitelerde olması gerekiyordu.

Berra Karaman
Ediz Alp
Ediz Alp

Fotoğraf indirme çok mantıklı olmuş artık ekran görüntüsü almaktan bizde sıkıldık.

Ediz Alp
Irmak Bala
Irmak Bala

Çok beğendiğim fotoğrafları artık instagramdan indirebiliyorum bu çok iyi oldu :)

Irmak Bala
Rabia Toksöz
Rabia Toksöz

Fotoğraf indirme ve ücretsiz çok güzel bir hizmet teşekkürler.