Instagram Fotoğraf İndirme - Toplu & Programsız | Instatakipci2021-02-03T17:38:05+03:00
Instagram Fotoğraf İndirme

Facebook ya da Twitter’da olduğu gibi Instagram’da fotoğraf indirmek Instagram uygulaması üzerinden mümkün değil. Fakat instatakipci.com sitesinin geliştirdiği bir araç sayesinde Instagram’dan dilediğiniz kadar fotoğraf ya da Instagram video indirmek mümkün. Üstelik programsız ve saniyeler içinde kalite bozmadan Instagram fotoğrafları indirebilirsiniz.

Dünya’nın en çok fotoğraf ve video paylaşımının olduğu sosyal medya sitelerinden birisi olan Instagram için fotoğraf nasıl indirilir? Bundan bahsedeceğiz. Takipçi satın alma sitemiz gelişmeye devam ediyor.

Android, Ios ya da Windows bilgisayarınız için Instagram’dan herhangi bir resmi ya da videoyu indirmeyi denediniz ama başarılı olamadınız mı?

Instatakipci.com sitesinden, Instagram fotoğrafları indirmenin bir sınırı da yok. İstediğiniz kadar indirme yapabilir, indirdiğiniz resimleri Whatsapp, Facebook, Twitter gibi diğer sosyal paylaşım ağlarında rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Hemen instatakipci.com sitesi üzerinden nasıl Instagram fotoğrafı indirilir bundan bahsedeceğim. Hemen diyorum çünkü instatakipci.com sayesinde Instagram fotoğrafları indirmek oldukça basit.

İlk olarak Instagram fotoğrafı indirmek isteyenler için Instagram fotoğraf indirme bağlantısını ziyaret etmeleri gerekmektedir. Resim indirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adı ya da fotoğrafın bağlantısını Kullanıcı adı ya da Fotoğraf linki kutucuğuna eklemelisiniz.

Hesabın mevcut Instagram kullanıcı adını girerseniz, hesaba ait tüm fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede çoklu Instagram fotoğrafı da indirebilirsiniz.

Ya da fotoğrafa ait bağlantı adresini yine aynı kutucuğa yapıştırdıktan sonra robot olmadığınızı doğrulamak için reCaptcha doğrulamasını yaptıktan sonra indir butonuna basıp geçerli fotoğrafı indirebilirsiniz. İşte detayları ile Instagram kullanıcı adı ile fotoğraf indirme ya da Instagram bağlantı kodu (URL) ile fotoğraf indirme yöntemi.

instagram beğeni satın al

Instagram Kullanıcı Adı İle Fotoğraf İndirme

Instagram, imzalanan bazı belgelere ve yapılan anlaşmalara göre, bünyesine bazı özellikleri getirememektedir. Bunların en başında, fotoğraf indirme özelliği gelmektedir. Maalesef birçok kullanıcı talebine rağmen, Instagram fotoğraf indirme özelliği, tanımlanamamaktadır. Aşağıda belirtilen aşamaları inceleyerek Instagram fotoğraf indirme işlemini sitemiz aracılığıyla güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

 1. Instagram PC için kullanıcı adı ile fotoğraf indirme yöntemi için bu bağlantıyı ziyaret edin. Bu bağlantıyı açtığınızda karşınıza aşağıdaki görselde olduğu gibi bir görsel sizleri karşılayacak.
 2. Fotoğrafını indirmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını bu alana yazdıktan sonra robot olmadığınızı doğrulamak için reCaptcha doğrulaması yapın. Sonrasında İndir butonuna bastığınızda karşınıza o hesaba ait tüm fotoğraflar sergilenecektir.
 3. Bu sayede Instagram çoklu fotoğraf da indirebilirsiniz. Ya da seçtiğiniz fotoğrafı indirme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın instatakipci.com üzerinden yaptığınız indirme işlemlerinde herhangi bir sınır yoktur.

Instagram Bağlantı Kodu İle Fotoğraf İndirme

 • Instagram.com sitesinden, Instagram hesabınızla giriş yaptıktan sonra istediğiniz herhangi bir resme gelin ve yorumlar bölümünün hemen altında yer alan “…” butonuna basın.
 • Açılan ekranda Bağlantıyı Kopyala butonuna basın. Instagram fotoğraf indirme siteleri arasında en iyisi olduğumuzu sizlere garanti ediyoruz.
 • Çoklu, toplu, online ve programlı bir şekilde hemen indirmeye başlayın. Sitemiz programsız online Instagram toplu fotoğraf indirme konusunda uzmandır.
 • Bağlantı kodunu kopyaladıktan sonra instatakipci.com’da yer alan fotoğraf indirme bölümüne tekrar gelin. Bu bölümde yer alan kısma kopyaladığınız bağlantıyı aşağıdaki görselde olduğu gibi yapıştırın.
 • Bağlantıyı kopyaladıktan sonra her seferinde olduğu gibi Robot olmadığınızı doğrulamak için reCaptha doğrulaması yapın. Ardından İndir butonuna basın ve aşağıda bağlantısını kopyaladığınız resmin ön izlemesini göreceksiniz. Bu ön izlemenin altında yer alan indir butonuna basın ve resmi indirin.
 • İşte Instagram üzerinden fotoğraf indirme işlemi bu kadar basit. Sizde Instatakipci.com sayesinde dilediğiniz kadar Instagram fotoğrafı indirebilir ve bunu istediğiniz yerde paylaşabilirsiniz.
 • Diğer sayfalarımıza da göz atarak indirme işlemlerinizi o bölümler üzerinden de tamamıyla ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcılar, Instagram üzerinden paylaşılan fotoğraflardan bazılarını kaydedip, değişiklik yapmak isteyebiliyor. Fakat uygulamanın doğrudan fotoğraf indirme özelliği bulunmuyor.  Bu nedenle Instagram fotoğraf indirme yöntemlerini inceleyeceğiz.

Instagram Fotoğrafları Nasıl Bu Kadar Başarılı?

Instagram, şu anda Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya araçları arasında en başta geliyor. Öyle ki platform üzerinden her gün milyonlarca görsel paylaşıma sunuluyor. Instagram’da hikaye paylaşma, canlı yayın gibi pek çok özelliğin eklenmesi, uygulamayı oldukça eğlenceli hale getirdi.  Instagram, medyanın ünlü yüzleri, fotoğraf sanatçıları, hizmet sunan işletmeler, mağazalar, dükkanlar derken kısa sürede çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip oldu. Platformda günde 70-80 milyon civarı fotoğraf paylaşımı yapıldığı ve milyarlarca beğeniye ulaşıldığı biliniyor. Instagram’ın bu kadar popüler hale gelmesinde en önemli etken, çekilen fotoğraflara hızlı bir şekilde düzenleme yapılabilme özelliği.

Kullanıcılar anlık fotoğraflar çekip, anında kırpma, renklendirme, efekt ekleme gibi işlemleri yaparak görüntüleri en iyi şekilde paylaşabiliyor. Böylece adeta profesyonel fotoğraf makinesi ile çekilmiş gibi görünen fotoğraflar elde ediliyor. Üstelik bu fotoğraflara sahip olmak için gereken tek şey ise bir akıllı telefon. Bu sayede en sıradan fotoğrafların dahi kolayca güzelleştirilmesi, kullanıcıları Instagram müptelası haline getirdi.

Instagram, kullanıcılara onlarca dijital filtre ve fotoğraf düzenleme ayarı sunuyor. Tek tıkla ışık, kalite, sıcaklık gibi ayarlar yapılabiliyor. Çeşitli efektlerle fotoğraflara bambaşka bir görünüm kazandırılabiliyor. Uygulama, son zamanlarda birbirinden hareketli ve eğlenceli efektler de eklemeye başladı. Bu gibi özellikler, Instagram fotoğraflarının kusursuz ve dikkat çekici olmasını sağlıyor.

Instagram kullanıcılarının zaman içinde fotoğraf alanında kendilerini geliştirmeye başladığı da söylenebilir. Kullanıcıların çoğunda en güzel fotoğrafı paylaşma düşüncesi etkili. Bu adeta bir yarış ortamı yaratıyor ve iyi fotoğraf çekmenin incelikleri araştırılıyor. Sıradan bir kullanıcı, tüm gününü kaliteli bir Instagram fotoğrafı çekmek için harcayabiliyor.

Kullanıcıların, başka profillerde gördükleri bu başarılı fotoğrafları kaydetmek istenesi çok doğal. Başkaları ile paylaşmak, üzerinde düzenleme yapmak, beğendiği bir fikri ya da görseli saklamak gibi pek çok nedenle Instagram fotoğraf indir özelliğine ihtiyaç duyuluyor.

instagram fotoğrafları indir

Instagram Fotoğraf İndirme Özelliği Var Mı?

Instagram, kullanıcıların kişisel paylaşımlarını korumak adına ve hukuki nedenler ile paylaşılan görseller üzerinde direkt olarak “kaydet” gibi bir seçenek bulundurmuyor. Instagram story indirme işlemi yapmak istediğimizde Diğer sosyal medya araçlarındaki gibi fotoğrafa sağ tıkladığımızda “resmi farklı kaydet” seçeneği ortaya çıkmıyor.

Bir dönem, Instagram’ın kullanıcıların fotoğraf, video, hikaye gibi paylaşımlarının indirilmesine izin vereceği konusu gündeme gelmişti. Ancak bu durumun, kullanıcılar tarafından tepki çekmesi ve alternatif fotoğraf paylaşım uygulamalarına talep oluşması ihtimali nedeniyle söylenti olarak kaldı. Instagram, piyasaya çıktığı ilk günden beri paylaşılan içeriklerin başkaları tarafından kaydedilmesine izin vermiyor.

Instagram fotoğrafları yalnızca kişisel paylaşımlar değil, ticari, mesleki pek çok alanda da kullanılıyor. Bu nedenle kullanıcılar, zaman zaman istedikleri görüntüyü kaydetme ihtiyacı duyabiliyor. İşine yarayabilecek bir görseli sonrası için saklamak, fotoğrafın güzelliği için kaydetmek gibi nedenlerle Instagram fotoğraf indirme yöntemleri arayış haline geldi. Instagram fotoğraf indirme gibi bir özelliğin henüz mevcut olmaması, bu durumu zorlaştırıyor. Ekran görüntüsü alıp daha sonra düzenlemek hem zahmetli hem de görüntü kalitesini düşürdüğü için daha sağlıklı yollara ihtiyaç var.

Instagram Fotoğraf İndirme İşlemi Nasıl yapılır?

Instagram, fotoğraf ve videoların kaydedilip indirilmesine izin vermese de, elbette bunun belirli yolları var. Instagram fotoğraf indirme yöntemlerini mobil ve masaüstü şeklinde iki ayrı zeminde inceleyeceğiz. Çünkü her iki durum için farklı yöntemler kullanmak gerekiyor. Bilgisayar tarayıcıları ve bu amaçla kurulmuş bazı web siteler üzerinden Instagram fotoğraf indirme yöntemlerini anlatarak başlayabiliriz.

Instagram Fotoğraf İndirme Adımları

step left step right

Instagram fotoğraflarını indirmek istediğiniz hesap kullanıcı adını giriniz.

step left step right

“İndir” tuşuna basarak aracımızın sorgusunu başlatınız.

step left step right

Robot doğrulama adımlarını geçerek devam demelisiniz.

step left step right

Seçtiğiniz hesabın fotoğrafları karşınıza gelecektir. Buradan istediğiniz fotoğrafı seçiniz.

step left step right

İndirmek için seçtiğiniz fotoğraf yeni bir sekmede sizlere sunulacaktır.

step left step right

Yeni sekmede karşınıza çıkan fotoğrafa sağ tıklayarak “Resim olarak kaydet” seçeneğine basınız.

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf İndirme

 1. Bilgisayarınızda kullandığınız internet tarayıcılarının her biri için farklı yöntemler izlemek gerekebiliyor. Google Chrome için, ilk olarak bilgisayarınız üzerinden Instagram fotoğrafı indirmek istediğinizde, Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız.
 2. İndirmek istediğiniz fotoğrafın yer aldığı Instagram profiline Google Chrome aracılığıyla girip, ilgili fotoğrafı büyük formda açın.
 3. Görsele sağ tıkladığınızda ekrana gelen listeden “öğeyi denetle” butonuna tıklayın.
 4. Açılan görüntüde .jpg ile sonlanan bir fotoğraf uzantısı karşınıza çıkacak. Bağlantıya tıkladığınızda sizi doğrudan indirmek istediğiniz fotoğrafa yönlendirmiş olacak.
 5. Bu şekilde açmış olduğunuz fotoğrafa sağ tıkladığınızda “resmi farklı kaydet” seçeneğini görebileceksiniz. Instagram’da karşınıza çıkmayan bu seçeneğe ancak bu şekilde ulaşabilir ve dilediğiniz fotoğrafı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
 • Mozilla Firefox tarayıcısı kullanıyorsanız bunun için de başka bir yöntemden bahsedeceğiz. Instagram sayfasından beğendiğiniz bir fotoğrafı indirmek için, fotoğrafı büyük halde açın.
 • Fotoğrafa sağ tıkladığınızda Google Chrome’dan farklı olarak bu kez “arka planı göster” seçeneği göreceksiniz.
 • Arka planı göster seçeneğine tıkladığınızda görsel otomatik olarak farklı bir sekmede yeniden açılacaktır.
 • Açılan yeni fotoğrafın üzerine sağ tıkladığınızda “resmi farklı kaydet” seçeneği ile birlikte fotoğrafı indirebilirsiniz.

Internet Explorer’ın, Instagram fotoğraf indirme konusunda en pratik tarayıcı olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir Instagram profilinde yer alan bir fotoğrafı açtıktan sonra sağ tıkladığımızda doğrudan “arka planı farklı kaydet” seçeneği ile karşılaşıyoruz. Bu seçenek, fotoğrafı direkt indirme imkanı veriyor.

Bilgisayar üzerinden Instagram fotoğraf indirme yöntemlerinden bir diğerine gelecek olursak, Instagram fotoğraf indirme amaçlı birtakım siteler oluşturulmuştur. Bu siteler aracılığıyla herhangi bir program kurmaya ya da başka bir işleme gerek olmadan Instagram fotoğraflarını indirmek mümkündür.  Bu sitelerden bir tanesi olan downloadgram.com ile başlayalım.

Öncelikle Instagram üzerinden yine indirmek istediğiniz fotoğrafın profiline girerek fotoğrafın kendi sayfasını açın. Daha sonra fotoğrafa sağ tıklayarak görsele ilişkin URL adresini kopyalayın. Adresine girdiğinizde karşınıza URL girmek üzere bir kutucuk çıktığını göreceksiniz. Kopyalamış olduğunuz URL bağlantısını bu kutucuğa girerek altında yer alan “indir” butonuna tıklayın. Bu şekilde ilgili fotoğrafı zahmetsiz bir şekilde bilgisayarınıza indirmiş olacaksınız.

Benzer şekilde kullanılan bir diğer web site ise, Siteye herhangi bir tarayıcı üzerinden bağlanabilirsiniz. İnsta-downloader, Instagram fotoğraf indirme konusunda sorunsuz çalışan web sitelerden biri. Bilgisayarınızdan Instagram hesabınıza giriş yaparak yukarıda açıkladığımız adımları takip ederek fotoğrafları indirebilirsiniz. Fotoğrafın URL’sini kopyalayıp, sitede yer alan bölüme yapıştırmanız yeterli.

instagram fotoğraf indir

Mobil Instagram Fotoğraf İndirme 

Instagram, bilindiği gibi çoğunlukla cep telefonları üzerinden kullanılan bir uygulama. Kullanıcılar, akıllı cep telefonları ile günün her saati paylaşılan milyonlarca fotoğrafı takip edip beğeniyor. Ancak, beğenilen fotoğrafları cep telefonlarına indirme özelliği bilgisayarlarda olduğu gibi cep telefonların için de mevcut değil. Instagram’da bu özelliğin bulunmaması, fotoğrafların kaydedilmesine elbette engel olamıyor. Mobil cihazlar ile Instagram fotoğraf indirme işlemi yapabilmek için çeşitli uygulamalar geliştirilmiştir. Aynı zamanda mobil cihazlarınız ile bağlanabileceğiniz Instagram fotoğraf indirme siteleri de mevcut. Öncelikle Instagram’dan görsel indirmeye yarayan mobil uygulamalara göz atalım.

Instasave For Instagram:

Instasave For Instagram adlı uygulama, Instagram’dan cep telefonlarına fotoğraf kaydetmek için özel olarak geliştirilmiş bir uygulamadır. Beğendikleri fotoğrafları yüksek kalite ve orijinal boyutları ile indirmek isteyen kullanıcılar, uygulamadan oldukça memnun. Uygulama, Android ve Iphone kullanıcıları tarafından da kullanılabiliyor. Android kullanıcısı iseniz Google Play, Iphone kullanıcısı iseniz Apple Store üzerinden InstaSave For Instagram uygulamasını telefonunuza indirip kurun ve programı açın. Ardından Instagram kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizle giriş yapın. Bu şekilde Instagram sayfanıza Instasave For Instagram üzerinden ulaşmış olacaksınız. Daha sonra indirmek istediğiniz fotoğrafları açıp disket şeklindeki butona basarak indirmeye başlayabilirsiniz. Bu program sayesinde birden fazla fotoğrafı hızlı ve toplu halde tek tek telefonunuza indirebilirsiniz. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan Instasave For Instagram, Instagram fotoğraflarını kaliteli ve hızlı bir şekilde indirmek için gayet iyi bir seçenek. Program ile aynı şekilde Instagram videolarını indirmek de mümkün.

Uygulama, Ios kullanıcılarını da unutmuyor. Ios için ise InstantSave uygulaması, Instasave for Instagram ile aynı işlevi görüyor ve aynı şekilde kullanılıyor.

QuickSave For Instagram:

Instagram fotoğraf indirme işlemi için kullanılan mobil uygulamalardan bir diğeri de QuickSave For Instagram. Bu uygulama da Instagram’da başkalarının paylaştığı fotoğrafları telefonlara indirmeyi kolaylaştırıyor. Quicksave For Instagram da fotoğrafların yanında video indirme özelliği sunuyor. Programı kullanmak için öncelikle uygulamayı telefonunuza indirip çalıştırın. Uygulamayı açtıktan sonra Instagram’ı açın ve indirmek istediğiniz fotoğrafın sayfasına gelin. Fotoğrafın sağ üst köşesindeki bağlantıya tıklayarak fotoğrafa ait URL bağlantısını kopyalayın. Bu işlemin sonrasında QuickSave uygulamasına geri dönün. Uygulamaya döndüğünüzde kopyalamış olduğunuz fotoğrafı göreceksiniz. Fotoğrafın altındaki indir butonunu kullanarak görselleri kolaylıkla indirmeye başlayabilirsiniz.

Regrammer Instagram Reposter:

Bu uygulama, Ios kullanıcıları için özel olarak geliştirilmiştir. Ios kullanıcıları için de bilgilendirme yapmak amacıyla incelememizde Regrammer Instagram Reposter uygulamasına yer vermek istedik. Kullanımı çok kolay bu uygulamayı kullanmak için öncelikle telefonunuza kurun. Daha sonra Instagram hesabınıza giriş yapın. Regrammer aracılığı ile giriş yaptığınız hesabınızda, indirmek istediğiniz her fotoğraf için karşınıza kaydet seçeneği çıkacaktır. Bu şekilde dilediğiniz kadar fotoğrafı en kolay şekilde telefonunuza indirebilirsiniz. İşlemi, Instagram videoları için de aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram fotoğraf indirme için geliştirilmiş uygulamalar oldukça pratik. Fakat reklamlar gibi nedenlerle zaman zaman sıkıntı yaşanabiliyor. Uygulama indirmek istemeyen kullanıcılar için web site önerilerimiz olacak.

Instagram üzerinden, indirmek istediğiniz görsellerin URL linkini kopyalayıp, ilgili web sitelerinde yer alan kutucuklara yapıştırarak indirebilirsiniz. Bu sistemle çalışan birçok web site mevcut. Bu site üzerinden Instagram fotoğraf ve videolarını indirebilirsiniz. Bağlantısını kopyaladığınız fotoğraf ve videoları, sitede yer alan bağlantı kutucuğuna yapıştırdıktan sonra indir linkine tıklayın. Daha sonra çıkacak olan “şimdi indir” bağlantısına tıkladığınızda fotoğraf veya videonuz inmeye başlayacaktır.

Kötü Yönleri de Var

Yavaş yavaş en popüler sosyal medya uygulaması haline gelen Instagram’ın iyi yönleri olduğu kadar birçok kötü yönü de bulunuyor. Özellikle kullanıcıların yaptıkları paylaşımları her noktadan kontrol edememeleri büyük bir eksiklik. Bu durumun nedeni ise Instagram’ın sadece akıllı telefonlar üzerinden resim kabul ediyor olması. Yani bir nevi Instagram’ın tek bir platformda çalıştığını söylemek mümkün. Tabi bilgisayarlarınızdan da Instagram hesaplarında gezinebilme imkânı bulabiliyorsunuz ama ne yazık fotoğraf paylaşımı mümkün değil. Bununla beraber Instagram fotoğraflarını da ne yazık ki bilgisayara indirilmiyor. Aslında bu fotoğrafları indirmek mümkün. Resmi görüntüleyip farklı kaydet seçeneğini kullanabilirsiniz. Ama bu seçenek hem fotoğrafın çok saçma boyutlarda inmesine hem de fotoğraf dosyası olarak değil de bağlantı dosyası olarak inmesine neden oluyor. Zira başka hesaplarda ki beğendiğiniz fotoğrafları indirmek istediğiniz de bu işlemleri de yapmanız mümkün fakat direk fotoğraf olarak indirme imkânınız ne yazık ki olmuyor. Sadece sayfa bağlantısı şeklinde indirip fotoğrafı görüntüleyebiliyorsunuz.

İşte bu evrede kullanabileceğiniz birkaç program mevcut. Bu programlardan biri olan Free Instagram Downloader da hemen her Instagram sayfasından fotoğraf indirmenize imkân sağlayacak. İstediğiniz herhangi bir sayfaya girip ardından programı çalıştırmanı ve indirmek istediğiniz fotoğrafları belirtmeniz yeterli. Ardından indirme işlemi direk olarak başlayacaktır. Tabi tüm bu süreçte dikkat etmeniz gereken nokta istediğiniz fotoğrafların boyutu. Zira indirme işlemi sırasında fotoğrafın ebatlarının değişmesi söz konusu olabilir. Bu gibi bir durumda sizin fotoğrafları paylaşmanız ya da kullanmanız mümkün olmayacağından indirme işlemini yapmadan program ayarlarını düzenlemenizde yarar vardır. Tüm bu noktalara dikkat ettiğiniz zaman rahatlıkla indirme işlemini yapabilirsiniz. Böylece kendi fotoğraflarınızı da yedeklemeniz mümkün.

Instagram üzerinden fotoğraflarınızı paylaşırken kullanabileceğiniz birçok farklı araç ve birçok düzenleme sistemi var. Yapılan son güncellemelerden sonra artık Instagram hesabınızdan çok daha fazla araç kullanabiliyor ve resimlerinizi bambaşka bir hale getirebiliyorsunuz. Fotoğrafların paylaşımları için yapılan düzenlemelerle beraber çok daha ilgi çekici paylaşımlar yapabiliyorsunuz. Zaten Instagram’ın bu kadar çok tercih edilmesi ve kullanıcıların bu kadar çok ilgisini toplamasının ana nedenlerinden birisi de bu. Paylaşım yapmak bir yana dursun kullanıcıların hazırladıkları tüm bu resimleri kendi telefonlarına da kayıt etmesi mümkün. Instagram Fotoğrafları Telefona Otomatik Kaydetme sistemi sayesinde, telefonunuzda oluşan Instagram klasörü aracılığıyla tüm bu fotoğrafları kayıt etmeniz de mümkün kılınıyor. Peki, Instagram Fotoğrafları Telefona Otomatik Kaydetme ayarları neler? Kullanıcıların bilmesi gereken noktalar hangileri?

Instagram Fotoğrafları Telefona Otomatik Kaydetme Bilinmesi Gerekenler

Bu işlem için telefonunuz üzerinden Instagram hesabınızda bazı ayarlamalar yapmanız gerekiyor. Instagram Fotoğrafları Telefona Otomatik Kaydetme işlemi içinse yapacağınız işlemler oldukça basit. Hemen bu işlemlere bakalım.

 • Instagram hesabınıza girip ardından Profil kısmına geçiş yapıyorsunuz.
 • Üst kısımda yer alan ayarlar sekmesine girmeniz gerekiyor. Kullandığınız cihaz Ios işletim sistemine sahipse bilindiği gibi ayarlar “çark” işareti şeklinde, eğer cihaz Android işletim sistemine sahipse de 3 nokta şeklinde gözükmekte.
 • Ayar sekmesi üzerinden ise Instagram Fotoğrafları Telefona Otomatik Kaydetme işlemi için “asıl fotoğrafları kaydet” özelliğini açık konuma getirmeniz gerekiyor.
 • Bu işlemden sonra paylaşımlarınız doğrudan telefon kütüphanenize de eklenecektir. Söz konusu ayarın açık olması durumunda yapmanız gereken başka bir işlem yok. Telefonunuz içerisinde her paylaşımınızın eklendiğini göreceksiniz.

Android Kullanıcıları Dikkat!

Instagram Fotoğrafları Telefona Otomatik Kaydetme işlemi için kullanılan asıl fotoğrafları kaydetme özelliği Ios üzerinde geliştirilen bir özellik. Bu nedenle iPhone serisinde fotoğrafların anında telefona da eklendiğini söylemek gerekiyor. Fakat bu özellik her ne kadar Android işletim sistemini de destekliyor olsa da bazen kullanıcıların Android işletim sisteminde fotoğrafları telefonlarında görmeleri için biraz süre geçmesi gerekiyor. Yani anında görüntülenmek yerine fotoğraflar bir süre sonra veya bir sonraki paylaşımda eklenebiliyor. Çok sık karşılaşılmasa da böyle bir ihtimalin olduğunu da belirtelim.

Ayrıca şunu da hatırlatalım bazı fotoğraflarda kayıt sırasında sorunlar yaşanabiliyor. Paylaşımın telefonunuza kaydedilmediğini görüyorsunuz. Eğer bir sonraki paylaşımınız eklenmiş olmasına karşın hala yaptığınız paylaşım telefona kayıt edilmediyse bu durumda Instagram ön belleğini temizleyip, ardından özelliği yeniden kapalı konuma getirip bir kez daha açmayı deneyebilirsiniz. Özellikle çok sık paylaşım yapan kullanıcıların, sıkça karşılaştıkları bir sorun olarak kayıt sorununu ele alabiliriz. Bu işlemlere karşın hala sorun yaşıyorsanız yorum bölümüne sorununuzu iletebilirsiniz.

instagram fotoğraf indirme

Sıkça Sorulan Sorular
Ürün ve araçlarımız hakkında aklınıza takılan sorularınıza hemen cevap bulun. Eğer sorunuzun cevabını 'Sıkça Sorulan Sorular' kısmında bulamazsınız, bize ücretsiz bir şekilde canlı destek sistemimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Instagram uygulaması bünyesinde fotoğraf indirme özelliği bulunmamaktadır. Instatakipci.com fotoğraf indirme aracı ile istediğiniz kullanıcının fotoğraflarını indirebilirsiniz.

Instagram fotoğraf silme işlemi çok basittir. Instagram uygulamasına girdiğinizde, ilk olarak profilinizi açın. Daha sonra silmek istediğiniz fotoğrafı bulup, fotoğrafın sağ üstünde ki (...) tıklayıp fotoğrafınızı silebilirsiniz.

Bu aracımızı kullanarak istediğiniz fotoğrafları toplu bir şekilde indirebilirsiniz. Bu şekilde tek tek indirme zahmetinden kurtulursunuz.

Instatakipci.com üzderinden kullandığınız bütün ürün ve hizmetler garantilidir. Kaliteli yazılımlar aracılığı ile sağlanmıştır.

En Çok Satan Ürünler

Instagram Oto-Beğeni (Türk Gerçek)
500 Adet

Instagram Beğeni (Türk Gerçek Yavaş)
100 Adet

Instagram Takipçi (Türk Gerçek)
100 Adet

Youtube İzlenme (Türk Gerçek)
100 Adet

Instagram Video Görüntüleme
1.000 Adet

Instagram Takipçi (Yabancı Bot)
250 Adet

Instagram Reels Beğeni (Türk Gerçek)
100 Adet

Instagram Beğeni (Türk Gerçek)
100 Adet

Instagram Takipçi (Yabancı Gerçek)
250 Adet

Instagram Takipçi (Türk Bot)
100 Adet

Instagram Reels Video Görüntüleme
1.000 Adet

Deneyiminiz hakkında yorum yapın
Görüş ve önerilerinizi önemsiyoruz. Sizlere sitemiz tarafından sunduğumuz hizmet ve araçlarımızı aşağıda yer alan 'Deneyiminiz hakkında yorum yapın' kısmından değerlendirerek, bizlerin gelişimine destek olabilirsiniz.
Yorum Yap
5 / 5
Toplam:94 Değerlendirme
Enes Yurt
Enes Yurt

Ücretsiz olarak fotoğrları indiriyoruz artık instagramdan önce yapmış olmanız büyük olay bence

Enes Yurt
Erkut Sağcı
Erkut Sağcı

Fotoğrafları hiç kalitesi bozulmadan hızlıca indirdim bu hizmete şapka çıkarıyorum :)

Erkut Sağcı
Utku
Utku

Instagram toplu fotoğraf indirmek için ilk adresim oldunuz, fotoğrafların kaliteside düşmüyor.

Utku
Berra Karaman
Berra Karaman

Instagram fotoğraflarını indirme aracı çok iyi düşünülmüş böyle hizmetler veren bu sitelerde olması gerekiyordu.

Berra Karaman
Ediz Alp
Ediz Alp

Fotoğraf indirme çok mantıklı olmuş artık ekran görüntüsü almaktan bizde sıkıldık.

Ediz Alp
Irmak Bala
Irmak Bala

Çok beğendiğim fotoğrafları artık instagramdan indirebiliyorum bu çok iyi oldu :)

Irmak Bala
Rabia Toksöz
Rabia Toksöz

Fotoğraf indirme ve ücretsiz çok güzel bir hizmet teşekkürler.