İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla
adet /
% Ucuz
https://www.instatakipci.com/tanitim-yazisi
Tanıtım Yazısı Satın Al - Kaliteli, Garantili, Ucuz Paketler 2023-11-08T10:08:03+03:00 2023-11-08T10:08:03+03:00
https://www.instatakipci.com/tanitim-yazisi Instatakipci
Instatakipci
https://www.instatakipci.com/img/logo/structure/instatakipci.svg 324 112
https://www.instatakipci.com/img/uploads/tanitim-yazisi-nedir.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/tanitim-yazisi-satin-al.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/seo-tanitim-yazisi-fiyatlari.png

Tanıtım Yazısı Hizmeti Nedir?

SEO çalışmalarında başarıya ulaşmak için birbirleriyle uyumlu pek çok uygulamayı hayata geçirmek gerekir. Bu anlamda off-page SEO çalışmalarının bir sitenin arama sonuçlarındaki görünürlüğüne etkisi son derece fazladır. İşte tam da bu noktada tanıtım yazısı SEO çalışmalarında kullanılan önemli bir uygulama olarak öne çıkmaktadır. Tanıtım yazısı sayesinde sitenizin backlink sayısını artırarak sitenizdeki tüm içeriklerin tanıtımını yapmanız mümkündür.

Temel olarak tanıtım yazılarının ayırıcı özelliği backlink kullanımında yatmaktadır. SEO uyumlu standart bir içerik backlink çıkışları barındırmak zorunda değildir. Ancak tanıtım yazıları söz konusu olduğunda bu durum biraz farklıdır. Çünkü tanıtım yazısını kullanarak diğer sitelerin sizi rahatlıkla referans gösterebilmesi gerekir. Bu nedenle backlink kullanımı tanıtım yazıları için son derece önemlidir.

Buna bağlı olarak bir tanıtım yazısı, backlink çıkışları barındıran özgün ve SEO uyumlu bir dijital metindir. Bir SEO stratejisinde tanıtım yazılarının son derece önemli bir konumda olduğunu vurgulamak gerekir. Çünkü en başta site dışı SEO projelerinin neredeyse tamamı backlink almaya odaklıdır. Bu noktada tanıtım yazılarının önemli ölçüde katkılar sağladığını vurgulamak gerekir.

tanıtım yazısı nedir?

Tanıtım Yazısı Nedir?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi SEO çalışmalarının önemli aşamalarından biri de backlink elde elde etmektir. En basit tanımıyla tanıtım yazısı da en pratik ve etkili backlink kazanma yöntemlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. SEO uyumlu bir tanıtım yazısı sitenizin kaliteli backlinkler kazanması için idealdir. Ayrıca barındırdığı anahtar kelimeler sayesinde hedef arama terimlerinde öne çıkmanıza da yardımcı olacaktır.

Sitenizin hakkında başka bir sitede yayınlanan tanıtım yazısı tek başına bile önemli bir backlinktir. Özellikle bu site yüksek popülerliğe ve ziyaretçi trafiğine sahipse siteniz için bu büyük bir artıdır. Genel olarak bir tanıtım yazısının içeriği siteniz hakkında bilgi vermektir. Bunu tıpkı bir dergi ya da gazetede çıkan bir tanıtım yazısı gibi düşünebilirsiniz. Aradaki tek fark burada bir site başka bir site hakkında tanıtım yazısına yer vermektedir.

Tanıtım Yazısının SEO’ya Katkısı Nedir?

Sitenizin ziyaretçi trafiğini artırmak için tanıtım yazısı son derece ideal bir yöntemdir. Farklı internet mecralarında sitenizden bahseden yazılar yayınlamak hedef kitlenizi genişletmek açısından oldukça faydalıdır. Arama motoru üzerinden ulaşamadığınız kullanıcılara bu şekilde ulaşmanız mümkündür. Ancak bunun yanı sıra tanıtım yazısı, arama motoru optimizasyonunda büyük bir rol oynar. Çünkü tanıtım yazılarının öncelikli hedeflerinden biri de backlink kazanmaktır. Instatakipci.com sitemiz üzerinden ayrıca backlink satın al hizmetini kullanarak sitenizi hızla yükseltebilirsiniz.

Bu noktada backlink kavramına da kısa bir parantez açmak faydalı olacaktır. Temel olarak backlink bir web sayfasının başka bir web sayfasına verdiği bağlantıdır. Örneğin, okuduğunuz içerikte sizi başka bir siteye yönlendiren bir link varsa buna backlink denir. SEO açısından baktığımızda backlink, sitenin popülaritesine katkı sağladığı için son derece önemlidir. Çünkü Google’ın gözünde fazla sayıda kaliteli backlink almak popüler olduğunuzun bir göstergesidir. Buna bağlı olarak Google, arama sonuçlarında sitenizi öne çıkaracaktır.

Ancak burada bir noktayı vurgulamak gerekir. Bir sitenin kaliteli backlinkler alması nasıl ki arama sonuçlarına olumlu yansıyorsa kalitesiz backlinkler de tersi bir sonuç verecektir. Bu nedenle backlinkleri nasıl ve hangi kaynaktan aldığınız son derece önemlidir. İşte tam da bu noktada tanıtım yazısı yayınlama ideal bir çözüm olarak öne çıkmaktadır.

Tanıtım Yazısı Satın Al

Tanıtım Yazısı Hizmeti Ne İşe Yarar?

Daha önce de belirttiğimiz gibi tanıtım yazısının en önemli faydası backlink almanıza yardımcı olmasıdır. Ancak bunun için bir tanıtım yazısının gerek içerik gerekse de SEO bakımından zengin olması İşte tanıtım yazısı hizmeti tam da bu doğrultuda devreye girmektedir. Sizler için tanıtım yazısı kaleme alan ekiplerimizin sitenizin dijital dünyadaki görünürlüğüne katkı sağlamaktadır.

Ayrıca bu anlamda çeşitli internet mecralarıyla iletişim halinde olduğumuzu da vurgulamak isteriz. Bir tanıtım yazısının istenen etkiyi yaratması için puanı yüksek bir sitede yayınlanması şarttır. Bu noktada bağlantılı olduğumuz internet siteleri sayesinde yazılarınızın güvenilirliği yüksek platformlarda yayınlanmasını sağlamaktayız. Böylelikle sitenizin popülerliğini önemli ölçüde artırmaktayız.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

Sitenizi başka bir sitede tanıtmanıza imkan veren tanıtım yazılarının üretim sürecinde son derece titiz hareket etmek gerekir. Çünkü her şeyden önce yüksek ziyaretçi trafiğine sahip bir sitede yayınladığınız bir tanıtım yazısı sizin için yeni insanlara ulaşma fırsatıdır. Dolayısıyla siteniz için elde ettiğiniz bu şansı boşa harcamamanız önemlidir. Bu nedenle hem hedef kitlenizin hem de Google’ın ilgisini çekecek türden bir tanıtım yazması almanız şarttır. Bu doğrultuda bazı temel noktaları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Konu Belirleme

Tanıtım yazısı elbette konu itibariyle sitenizin tanıtıma yönelik olacaktır. Ancak burada yayınlayacağınız platformun genel teması da son derece önemlidir. Örneğin haber siteleri için yazacağınız bir tanıtım yazısında buna uygun bir format kullanmanız gerekir. Bu doğrultuda farklı platformlarda kolaylıkla haber sitesi tanıtım yazısı örneği bulabilirsiniz. Bu örnekler yazınıza başlamadan önce size izlemeniz gereken yol hakkında iyi bir fikir verecektir.

Tanıtım yazıları çoğu zaman haber siteleri için ideal olsa da örneklerin bununla sınırlı olmadığını vurgulamak gerekir. Kısa bir arama sonucunda haber sitelerinden, bloglara, işletmelerden firma tanıtım yazılarına kadar pek çok farklı formata ulaşabilirsiniz. Google arama sonuçlarında üst sıralarda olmak isteyen birçok site tanıtım yazılarının avantajlarından yararlanmaktadır.

  • Başlık Seçimi

Daha önce SEO uyumlu içerik üretimiyle ilgilendiyseniz başlıkların SEO için ne kadar önemli olduğuna dair bir fikriniz vardır. Eğer yoksa kısaca şunu söylemek mümkündür. Kullanıcıların içeriğinize ilgi duyması için ilgi çekici bir başlığa ihtiyacınız vardır. Ancak başlığınız ilgi çekici olsun diye kesinlikle konudan kopuk ya da kullanıcıları yanlış yönlendiren bir başlık kullanmamalısınız. Aksi takdirde ziyaretçiler ilgili içeriğe tıklasa da kısa sürede aradıklarını bulamayarak sayfayı terkeder.

SEO için söylediğimiz tüm bu durumlar SEO uyumlu tanıtım yazısı örneği açısından da geçerlidir. Bir tanıtım yazısı başlığı neyle ilgili olduğunu ilk bakışta hem kullanıcılara hem de Google’a belli etmelidir. Bunun için en iyi yöntemlerden biri seçtiğiniz anahtar kelimeyi başlıkta kullanmaktır. Hatta pek çok SEO uzmanına göre başlığın ilk kelimesi anahtar kelime olmalıdır. Ayrıca “en az” “en çok” gibi maksim ifadeleri de başlıkların ilgi çekici olması için sıklıkla kullanılan yöntemlerden biridir.

  • Anahtar Kelime

SEO çalışmalarının başlangıcında doğru anahtar kelimeler tespit etmek son derece önemlidir. Sonrasında farklı anahtar kelimelerin performanslarını takip ederek güçlü anahtar kelimelere karar vermek kolaylaşır. Nitekim tanıtım yazısı söz konusu olduğunda doğru anahtar kelimeleri seçmeniz büyük fark yaratır. Bunun için tanıtım yazısından önce sitenizdeki diğer içerikler üzerinden anahtar kelime performanslarını izlemeniz oldukça faydalıdır.

Ayrıca anahtar kelimelerin asıl işlevinin hedefleme olduğunu da gözden kaçırmamak gerekir. Çünkü anahtar kelimeler kullanıcıların Google aramalarında kullandıkları arama terimleridir. Bunun için doğru anahtar kelimeyi tercih etmek hedef kitlenize ulaşmanızda ciddi oranda etkilidir. Dolayısıyla yazınızın hangi kitleye hitap etmesini istiyorsanız bu doğrultuda analizler yapmanız şarttır.

  • Görsel Kullanımları

SEO uyumlu yazılarda da olduğu gibi, tanıtım yazılarında da görsel kullanımları son derece önemlidir. Yazı ile alakalı olarak seçilen görseller, yazı içerisine kullanıcıyı boğmayacak bir şekilde yerleştirilmelidir. Bu sayede kullanıcı yazıyı okurken daha az sıkılacak ve ilgi odağı dağılmayacaktır.

Görsel kullanımları sırasında dikkat edilmesi gereken faktörlerin başında yazıya uygunluk, görsel üzerinde yer alan metinler, renk seçimleri gelmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra, tanıtım yazısı paylaşacağınız site eğer buna uygun ise görselleriniz için anahtar kelime içeren alternatif metinler (alt text) eklemesi de yapabilirsiniz. 

SEO Tanıtım Yazısı Fiyatları

Tanıtım Yazısı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Temel olarak tanıtım yazıları backlink kazanarak Google aramalarında üst sıralara çıkmanıza olanak sağlar. Bu nedenle tanıtım yazısını alırken son derece titiz davranmak önemlidir. Bu doğrultuda yukarıda verdiğimiz başlıklara ek olarak tanıtım yazısı alırken şu noktalara da dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

  • İlk olarak çeşitli tanıtım yazısı örneklerini incelemeyi ihmal etmeyin. Tanıtım yazıları SEO uyumlu standart içeriklerden biraz farklıdır. Eğer blog türünde bir siteniz varsa blog tanıtım yazısı örneği şeklinde bir arama yaparak üst sıralardaki içerikleri inceleyebilirsiniz. 
  • Benzer bir biçimde tanıtım yazılarında SEO performansı da son derece önemlidir. SEO uyumlu tanıtım yazısı örneği incelediğinizde ilk odaklanmanız gereken noktalardan biri anahtar kelime kullanımıdır. Özellikle Google’da karşınıza çıkan ilk sonuçlar, üst sıralarda yer aldıklarına göre başarılı birer örnek olarak düşünülebilir. 
  • Tanıtım yazısı yayınlayan siteler nicelik olarak fazla olsa da nitelik olarak aynısını söylemek mümkün değildir. Bu nedenle yazınızın kaliteli ve güvenilirliği yüksek bir sitede yayınlanması son derece önemlidir. 
  • Buna ek olarak elbette farklı içeriklerle çeşitli sitelerde birkaç yazı yayınlamak da iyi bir yöntemdir. Böylelikle Google’da daha organik sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca aldığınız yazınının garantili olması gerekmektedir. Bazı tanıtımlar yayınlandıktan bir  süre sonra silinerek sitenize zarar verebilmektedir.

Bu anlamda sizlere son derece profesyonel bir destek sunduğumuzu vurgulamak isteriz. SEO uzmanlarımız, siteniz için en ideal olacak tanıtım yazısı sitelerini seçerek etkili bir strateji oluşturmanıza yardımcı olur. Bu açıdan sizlere son derece güvenilirliği yüksek bir hizmet sunduğumuzdan emin olabilirsiniz. Sitenizin, ziyaretçi trafiği yüksek kaliteli sitelerden backlinkler kazanmasını ve yeni kullanıcılar tarafından duyulmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tanıtım Yazısı Fiyatları

Gerek dünya gerekse de Türkiye tanıtım yazısı üreten çok sayıda platform barındırmaktadır. Buna bağlı olarak tanıtım yazısı fiyatlarının önemli ölçüde değişkenlik gösterdiğini söylemek mümkündür. Bu noktada sizlere sabit fiyattan en uygun seçenekleri sunmaya çalıştığımızı vurgulamak isteriz. Sayfamızı inceleyerek hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Aynı şekilde bizimle iletişime geçerek aklınıza takılan soruları sorabilir, taleplerinizi iletebilirsiniz.

Pek çok site sahibi tanıtım yazısı satın almanın sitelerine zarar vereceğine dair bir endişeye sahiptir. Halbuki tanıtım yazılarının siteler üzerinde olumsuz değil son derece olumlu etkileri vardır. Elbette organik olmayan bir biçimde çok sayıda tanıtım yazısını bir anda almak spam skorunuzu etkileyecektir. Ancak SEO söz konusu olduğunda doğal gözükmeyen her türlü uygulama için bu durum geçerlidir. Bu anlamda sizlere tam anlamıyla güvenilirliği yüksek bir hizmet sunduğumuzdan emin olabilirsiniz. Tanıtım yazısı fiyatları ise sektörde bulunan birçok aracı siteden daha ucuz olarak sizlerin hizmetine sunulmuştur. Tanıtım yazısı satışı için uygulanan ücret politikası ürün detaylarında belirtilmiştir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ürün ve araçlarımız hakkında aklınıza takılan sorularınıza hemen cevap bulun. Eğer sorunuzun cevabını 'Sıkça Sorulan Sorular' kısmında bulamazsınız, bize ücretsiz bir şekilde canlı destek sistemimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pazarladığınız ürün ya da hizmetlerin yer aldığı dijital dünyanızı yani web sitelerinizi başka web siteleri üzerinden tanıtabileceğiniz yazılardır.

Tanıtım yazısının SEO kriterlerine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Akabinde tanıtım yazısının yayınlanacağı sitenin otoriterisini araştırmalısınız. Aksi takdirde web siteniz adına olumlu bir atılım yaptığınızı düşünürken zarara uğrama ihtimaliniz çok yüksek olur.

Öncelikli olarak hiçbir SEO uzmanı size bir anahtar kelime için birinci sıra garantisi veremez. Biz SEO çalışmalarında ilk önce sizin web sitenizdeki kelimeleri analiz ediyoruz. Ardından bu kelimelerde bir sorun gözüküyorsa bir SEO iyileştirmesi yaparak ilk sayfada yer almanızı ve web sitenizin trafiğini büyük oranda arttırmayı garanti ediyoruz. Tanıtım yazıları üzerinden gerçekleştirilen backlink çalışmalarıda SEO’da belli bir paydaya sahiptir.

Tanıtım yazılarında içerik ne kadar uzun olursa sizin için o kadar iyi olur. Google artık içerik uzunluğunun 300-500 kelime olmasına dikkat ediyor. Ancak bizim önerimiz bir içeriğin 700 ve daha fazla kelimeden oluşmasıdır.

Backlink başka bir web sitesinden sizin web sitenize verilen linke diğer bir adıyla bağlantıya verilen addır. Backlinkler web siteniz için çok önemlidir çünkü sizin web sitenize başka bir web site backlink verdiği zaman bu sizin web sitenize verilen bir referans gibi görülür. Bu "referansları" veren web sitelerin sayısı ve kalitesi arttıkça Google'ın gözünde web sitenizin de değeri artmış olur.  Bu sayede tıklamalar için herhangi bir ücret ödemeden web siteniz arama motorlarında ilk sayfalarda yer alabilir.

Backlinklerle SEO otoritesi yüksek, organik ziyaretçi sayısı yüksek sitelerde kendi web siteniz tanıtım gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede kendi site trafiğinizi anlamlı oranda arttırabilme imkanı yakalayabilirsiniz.

Tanıtım yazısı alarak hedeflediğiniz kelimelerde yükselme sağlayacaksınız ve sitenizin trafiği artacaktır. Bu sebeple tanıtım yazılarının doğrudan SEO'ya olumlu katkısı vardır.

Tanıtım yazısı alındıktan ve index aldıktan sonra sitenize etki etmeye başlayacaktır. Bu süre 1-10 gün arasında değişkenlik göstermektedir.

Basın bülteni haber niteliği taşımak zorundadır fakat tanıtım yazısı haber niteliği taşımak zorunda değildir. Tanıtım yazısı kullanıcı arama niyeti gözetmelidir ve anahtar kelime içerir fakat basın bülteninde buna ihtiyaç yoktur.

Tanıtım yazısı başlığı ilk bakışta hem kullanıcıya hem de Google’a ne ifade ettiğini yansıtmalıdır. Bununda en iyi çözüm yolu başlığının anahtar kelime içermesidir.Yani başlıklarınız kesinlikle anahtar kelime içermelidir.

Tanıtım yazısı okuyucuyu ikna etmek ve bilgilendirmek için yazılmış en önemli backlink metotlarından birisidir.

Bizimle İletişime Geçin

Deneyiminiz hakkında yorum yapın

Görüş ve önerilerinizi önemsiyoruz. Sizlere sitemiz tarafından sunduğumuz hizmet ve araçlarımızı aşağıda yer alan 'Deneyiminiz hakkında yorum yapın' kısmından değerlendirerek, bizlerin gelişimine destek olabilirsiniz.
Yorum Yap
5 / 5
Toplam: 345 Değerlendirme
Tanıtım yazısı ne

Tanıtım yazısı ne demek sayenizde öğrenmiş olduk. Kaç senedir bu sektördeyim bu kadar güzel bir anlatım görmedim. Her şeyi eksiksiz yazmışsınız. Teşekkürler..

5512021-05-24Burak Yeleli
Burak Yeleli
İngilizce , ingilizce

İngilizce , ingilizce kursu ve dil okulu anahtar kelimeleri ile bir tanıtım yazısı oluşturdum. Sisteminiz oldukça başarılı çalışıyor. Arkadaşlar bu kadar boş yere paranızın alındığı bir piyasada böyle güzel sistemi olan instatakipci.com 'u kaçırmamanızı tavsiye ediyorum.

4512021-05-24Cansu yıldırım
Cansu yıldırım
Tanıtım yazısı konusunda

Tanıtım yazısı konusunda hem en detaylı bilgilere sahipsiniz hem de sisteminiz oldukça başarılı. Gerçekten verdiğim paranın karşılığını hizmet olarak hakkıyla aldım. Herkese tavsiye ediyorum.

5512021-05-24Orhan kaya
Orhan kaya
Arkadaşlar şirketim için

Arkadaşlar şirketim için instatakipçi.com' dan 3 anahtar kelime ile tanıtım yazısı aldım. Gerçekten gözle görülür bir trafik artışı oldu. Herkese tavsiye ediyorum.

4512021-05-24Kaan Varan
Kaan Varan
Tanıtım yazılarının Google

Tanıtım yazılarının Google reklamlarından farkı tam olarak nedir ?

5512021-05-24Sibel şahin
Sibel şahin
Tanıtım yazısında kullandığımız

Tanıtım yazısında kullandığımız başlık anahtar kelime ile başlamak zorunda mı?

4512021-05-24Şebnem kurcala
Şebnem kurcala
Tanıtım yazılarında backlink

Tanıtım yazılarında backlink ve anahtar kelime aynı mı olmak zorunda ?

5512021-05-24Mustafa karaçalı
Mustafa karaçalı
Tanıtım yazısı konusunda

Tanıtım yazısı konusunda ki hizmetiniz çok detaylı ve kullanıcı odaklı. Herkese tavsiye ederim. Çok teşekkürler..

4512021-05-24Umut karaca
Umut karaca
Tanıtım yazısında şirket

Tanıtım yazısında şirket bilgilerimin tamamını paylaşmak zorunda mıyım ?

4512021-05-24Kemal kamber
Kemal kamber
Tanıtım yazılarında anahtar

Tanıtım yazılarında anahtar kelime seçimi neden bu kadar önemli?

5512021-05-24Sevgi ulus
Sevgi ulus
Tanıtım yazısı ile

Tanıtım yazısı ile şirket sayfam sonuçlarda yükselebilir mi?

4512021-05-24Serhat savaş
Serhat savaş
Basın bülteni ile

Basın bülteni ile tanıtım yazısı arasında ki fark nedir acaba ?

5512021-05-24Erhan varanlı
Erhan varanlı

Blog Yazılarımız

LinkedIn SEO Nedir? Nasıl Yapılır?
05/02/2021
LinkedIn SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

İş dünyası açısından bakıldığında 300 milyonu aşan kullanıcı sayısıyla LinkedIn sosyal medya platformları arasında özel bir yere sahiptir. Gerek profesyoneller bağlantılar kurmak gerekse de işverenlerle çalışanları buluşturmak için son derece işlevsel bir platform olan LinkedIn, markanızın bilinirliğini artırmak için de kullanılmaya uygun özellikler barındırmaktadır. Ancak pek çok yeni girişimcinin, bu […]

 
Instagram SEO Nedir?
04/01/2021
Instagram SEO Nedir?

Son yıllarda popülaritesini artırmaya devam eden sosyal medya platformu Instagram aynı zamanda çoğu pazarlamacıya da ev sahipliği yapmaktadır. Instagram, rakipleri olan Twitter veya LinkedIn gibi sosyal medya devlerinden daha popüler hale gelmesi ile birlikte markaların potansiyel müşterilerine ulaşmak ve aynı zamanda satış yapmak için kullandığı bir platform halini aldı. Fakat […]

 
App Store Optimization (ASO) Nedir ve Nasıl Yapılır?
31/12/2020
App Store Optimization (ASO) Nedir ve Nasıl Yapılır?

ASO (App Store Optimizasyonu) nedir, mobil uygulamaların arama sonuçlarındaki görünürlüğünü artırmaya yönelik çalışamaların tümüne verilen isimdir. ASO, web siteler için yapılan arama motoru optimizasyonunun, mobil uygulamalara uyarlanmış versiyonudur. Yapılan bir araştırmaya göre, uygulama indirmelerinin %60’ından fazlası uygulama mağazasındaki aramalardan gelmektedir. Hem App Store’da hem de Google Play’de her gün ortalama […]

 
Canlı Destek
Canlı Destek
Çevrimiçi
Canlı Destek